AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Cumparaturi pentru un an nou

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Gera George Rybak
Anul III

Data de înscriere : 16/12/2010
Vârsta : 22

MesajSubiect: Cumparaturi pentru un an nou   Lun Dec 20, 2010 9:02 am

Aleea Diagon era si mai mare din interior. Magazinele de diferite dimensiuni zaceau pe amandoua partile ale aleei. Afisele care se impuneau pe geamurile lor anuntau diferite evenimente din lumea vrajitorilor cum ar fi concertele Surorilor Stranii, Selectia nationala la Vajthat si multe altele.Existau si afise care anuntau ca au evadat diferiti detinuti, dar erau ingalbenite de vreme si erau de demult.

M-am gandit in care magazin sa intru prima data. Magazinul " Bufnite En-Gross" imi facea cu ochiul. Dintotdeauna mi-am dorit o bufnita personala. Daaaar, trebuia sa o iau si eu pe rand.
M-am indreptat incet spre magazinul de baghete care ancora un ditamai afisul : " Familia Olivanders "
Am intrat in magazinul micut, clopotelul de la usa facandu-mi intrarea. Laughing
In magazin o fata blonda isi cumpara si ea bagheta, asteptand la tejghea ca vanzatorul sa soseasca. Ea isi intoarse capul spre mine imediat ce am intrat pe usa

Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: Cumparaturi pentru un an nou   Mar Ian 04, 2011 8:37 pm

Eram iarasi pe Aleea Diagon. Venisem sa-mi cumpar manualele pentru anul VII. Nici nu stiam de ce mai vin la scoala anul asta. Poate pentru ca vroiam sa-mi vad prietenii: pe Danzel, Drake, Kristin, si mai mult ca pe oricine, pe Patty. De ea imi era cel mai dor. Faptul ca nu putusem sa ne vedem intraga vacanta de vara imi lasase un gol in suflet. Stiam ca trebuie sa ma duc la "Caligrafie si Pete" mai intai, dar pasii ma purtau spre magazinul de baghete. "In fine, sa vad ce e si pe acolo!" m-am gandit. Am intrat in magazin si am vazut in el doi elevi. Un baiat din anul I era acolo, la fel si o fata din acelasi an. M-am asezat pe scaun asteptand ca Ollivander sa soseasca. I-am salutat pe cei doi boboci si am inceput sa privesc pe fereastra. 2 siluete se vedeau iesind din "Caligrafie si Pete", 2 siluete extrem de cunoscute. Erau Patty si Kristin. Le-am facut repede semn prin geamul magazinului. Cand au intrat, tocmai sosea Ollivander. Acesta se ocupa de cei 2 copii intai, stiind probabil ca noi nu venisem pentru baghete. M-am ridicat si m-am apropiat de cele 2 fete, salutandu-le. Ma fastaceam mereu langa Patty, din cauza frumusetii ei care ma captiva. De multe ori, ma trezeam privind-o, constient fiind, ca oamenii se uita la mine..............................
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Cumparaturi pentru un an nou
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Magical and muggle world :: Aleea Diagon-
Mergi direct la: