AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Primul pas spre o noua viata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Gera George Rybak
Anul III

Data de înscriere : 16/12/2010
Vârsta : 22

MesajSubiect: Primul pas spre o noua viata   Lun Dec 20, 2010 8:55 am

Dimineata isi facea simtita prezenta din ce in ce mai mult. Razele calde de toamna imi bateau in geamul dormitorului, fortandu-ma sa ma trezesc.
    Astazi era 1 septembrie. O data ce am asteptat-o o vara intreaga. Urma sa merg insfarsit la Hogwarts, sa invat diverse lucruri si sa descopar locuri noi.
    Pe timpul vacantei, mama imi povestise cate ceva despre castel.Totul mi se parea asa extraordinar,ca o secventa dintr-o carte SF.
    Mi-am luat repede bagajul pregatit din timp si colivia bufnitei mele Verita si am asteptat in hol ca sa vina si ceilalti membrii ai familiei.
    Dupa ce se trezisera cu totii, unii mai somnorosi decat altii, masina a demarat zgomotos catre Gara King Cross.

Gara era asa aglomerata in acea zi. Toata lumea se imbulzea si alerga sa prinda trenul. Am mers impreuna cu ai mei pana la peronul 9. Urma peronul 9 si 3/4.
    " Ei, acum trebuie sa ne despartim. Iti urez un an cat mai bun, dragule" imi spuse mama
    " Si sa nu faci prostii" ranji tata spre mine.
    Mi-am luat inima in dinti si am pasit prin zidul de piatra. Ca prin minune, nici macar nu l-am simtit.
    Expresul pufaia si scotea zgomote afundate.Era cel mai mare tren pe care il vazusem pana acum. Parca nu se mai termina.
    In timp ce eu ma gandeam in ce vagon sa urc, cineva imi vorbi din spate....

Anul I

Data de înscriere : 22/12/2010

MesajSubiect: Re: Primul pas spre o noua viata   Mier Dec 22, 2010 7:08 pm

L-am observat pe Gera si i-am spus:
-Buna,Gera!Si tu mergi la Hogwarts.
Acesta se intoarse spre mine si spuse:
-Da,hai sa gasim un compartiment.
Am urcat in expres si acolo...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Bianca Ellen Jess Fllener
Anul I

Data de înscriere : 04/03/2011
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Primul pas spre o noua viata   Sam Mar 12, 2011 8:04 am

ei bine era cam mare inghesuiala .Cu greu cei doi au reusit sa ajunga pe coridorul si asa destul de mic.In fiecare compartiment in care vroiau sa intre erau deja cateva persoane.Pana la urma obositi de atata inghesuiala gera zise:
-Gata pana aici,intram in urmatorul si nu imi pasa cine e inauntru.
-Bine atunci.
Deschisera usa si inauntru nu era decat o fata care avea o pisica alba in brate si citea.
-Locurile astea sunt libere?
-Sigur ca da.Asezati-va dupa pofta inimi.
Pisica torcea fericita.Fata nu le mai adresa nici-un cuvant.Cei doi se hotarara sa se distreze putin doar ca nu aveau habar cum.Dupa un timp ronald izbucni plictisit.
-Adica noi santem aici ,ne ducem la hogwarts si nu avem ce sa facem!
-Ca bine zici.
-Pai ce ziceti prima oara sa stati jos si sa facem prezentarile asa cum se cuvine,zise fata.Eu ma numesc elen,iar motanul meu se numeste jimmy.Este rasa snow.Iar cartea este despre creaturi magice.Va multumesc ca ati intrebat aceste lucruri.Dati-mi voie sa va intreb si eu pe voi despre voi.
-Pai ,zisera cei doi baieti fiindu-le putin rusine ca nu facusera ei prezentarile.
-Eu sunt gera,iar prietenul meu este
-Ronald.
-Bine cunostinta am facut ,sa trecem la al doilea subiect,plictiseala.Putem incepe prin a vorbi putin,dupa va pot invata un joc.
-Bine zisera cei doi care nu mai erau plictisiti.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Primul pas spre o noua viata   

Sus In jos

Primul pas spre o noua viata
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: King's Cross Station :: Peronul 9 3/4-
Mergi direct la: