AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

E cineva acasa?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cassie Duvall
Headmistress

Data de înscriere : 19/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: E cineva acasa?   Joi Dec 16, 2010 8:44 pm

Anul III
octombrie 2002

Bininteles ca obisnuiesc sa ma bag in tot felul de belele. Fie singura, fie cu altii, insa mereu o fac. Ei bine, azi chiar imi promisesem mie insemi sa fiu mai linistita, lucru pe care speram din toata inima sa.l pot face.
    M.am gandit ce as putea sa fac intr.o zi insorita, destul de calduroasa, incat sa nu apara prea multe complicatii (sa nu apara deloc, mi se parea acum deja imposibil). Raspunsul corect ar fi fost sa stau inchisa in camera, sa citesc ceva, insa era un raspuns care nu ma prea multumea. Asa ca a doua varianta destul de buna era o plimbare prin jurul castelului.
    Zis si facut! In cateva minute eram deja jos, plimbandu.ma pe afara. Dintr.o data am vazut casa lui Hagrid si mi.au venit instantaneu in minte pozele din albumul mamei cu el. Erau bininteles vechi, de pe vremea cand mama era inca eleva la Hogwarts. De cand am venit eu la aceasta scoala, nu l.am vazut niciodata. Probabil avea vreo misiune secreta, sau poate doar nu mai statea pe aici. Curioasa, m.am apropiat de casa, apoi am stat. Am mai facut ctiva pasi si i.ar m.am oprit. Am facut alti doi pasi, si iar m.am oprit. In mintea mea se dadea o lupta crancena. Pe de o parte ma gandeam ca daca voi inainta mai mult, cu siguranta voi avea probleme, si pe de alta parte, ma gandeam ca nu se poate intampla cine stie ce. Se pare totusi, ca  ultimul gand a fost cel castigator. M.am apropiat de usa casei, am apasat pe clanta si am deschis.o. Am pasit usor inauntru. Era intuneric bezna, si nu gaseam niciun intrerupator. Cand am facut un pas inainte, am auzit un "Au!!"

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dumbledore.forumagic.net

E cineva acasa?
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts grounds :: Casa lui Hagrid-
Mergi direct la: