AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cameron W. Grayson

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cameron W. Grayson
Anul I

Data de înscriere : 27/07/2011

MesajSubiect: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 11:09 am

Cameron 'Wolf' Grayson

'Normal' would probably be the term I'm most afraid of. I don't want to be called normal.
I don't want to
be normal.

Nume -- Cameron Wolf Grayson. De obicei, se prezinta ca si 'Wolf' si nu ca si Cameron; nu pentru ca nu i-ar place numele sau real, nu, dar pentru ca a gasit un refugiu in acesta si vrea sa-l tina pentru el cat mai mult cu putiinta.

Varsta -- saisprezece ani. Probabil ca arata mai in varsta, insa multe lucruri i s-au intamplat si e de asteptat.

Sange -- Semi-pur.

Patronus -- Nimic impresionant: o caprioara. A fost convins toata viata ca avea sa fie un Tyrannosaurus Rex, doar ca sa fie dezamagit sa descopere ca e o caprioara, dar s-a obisnuit si, de obicei, conjura Patronusul sau ca sa aiba ce privi.

Casa -- Cercetasi. A fost surprins la inceput, insa s-a bucurat foarte mult.

Descriere --

Wolf nu e ca altii de varsta lui. Nu se imbraca in haine scumpe, nu iese in evidenta, nu se da mare, nu face nimic ca sa para grozav. E doar el insusi si probabil ca acest lucru ii da o anumita vulnerabilitate si constitutie fragila, destul incat multi sa profite de faptul ca nu e atat de puternic si nu sta in calea nimanui. Cu parul blond putin mai inchis si ochii mari, albastrii—foarte albastrii—incadrati de rame groase ale unor ochelari ciudati pentru el, nu sta in relief intr-un grup de persoane. Se imbraca cu ce are; haine vechi, jerseuri colorate, tricouri largi sau tricouri stramte. E deja destul de dificil sa se descurce, asa ca nu cumpara aproape niciodata haine noi si nu se deranjeaza sa-i pese prea mult de cum il vad altii. Are un accent din sudul Americii, de unde vine; ragusit, taraganat, care insa se potriveste perfect cu el si cu felul in care canta.

E inalt, nesanatos de slab, preferand sa stea in Sala Mare doar ca sa-si faca temele in ferestrele dintre ore—un lucru foarte rar, totusi, pentru ca in marea majoritate a timpului e pe domeniu, fara sa se ingrijoreze prea mult de ceva. Mananca mai mult de o data pe zi foarte rar, optand pentru a bea cafea, care il face sa uite de foame si ii da destula energie ca sa ‘functioneze’ in restul zilei. Insa, atunci cand mananca, mananca foarte mult si majoritatea ajunge la toaleta pentru ca nu se poate suporta si simte doar dezgust fata de propria persoana atunci cand isi da seama ce a facut.

E prietenos si rade mult la orice gluma, cat de stupida ar fi; se imprieteneste repede cu toata lumea si majoritatea il considera simpatic, inafara de cei cativa care pot vedea prin latura fericita a lui. Cand zambeste, insa, privirea lui devine brusc trista pentru cateva secunde, apoi se intoarce spre cea mai apropiata persoana si e atenta la ce spune. Nu vorbeste mult. E tacut, preferand sa cante in loc sa vorbeasca, si e retinut, fara ca macar sa-si spuna numele real, pentru ca nu se increde in nimeni inafara de propria lui persoana, si aceea doar uneori.

La fel cum e prietenos, e si brav si curajos si ar sta pentru orice impreuna cu prietenii lui.

Insa, desi pare linistit si simpatic, are un mod de a privi lumea atunci cand e tacut si nu are ce face. Nu priveste pe nimeni in ochi, totusi, pentru ca e temator, si daca o face, nu mentine contactul vizual pentru mai mult de cateva secunde—pentru ca nu vrea ca oamenii sa vada ca e putin speriat, cum e de fiecare data cand e cu altcineva: ca si cum s-ar astepta sa nu fie acceptat. Pe langa multele lui calitati, exista la fel de multe defecte, daca nu mai multe: se sperie repede, desi nu prea arata in stare de a se speria pentru ca intotdeauna e cu un pas inainte tuturor; se ingrijoreaza mult; are ceva despre el pe care nu-l spune nimanui, oricat de mult ar repeta cineva acea fraza tampita de care s-a saturat de mult; insa, cel mai mare defect al lui, un defect pe care nu-l poate corecta, e faptul ca nu se accepta si se uraste pentru ca nu are destul curaj sa incerce sa se opreasca din a se forta sa nu manance aproape deloc.

Stie sa cante la chitara si compune cantece, insa nu e un fan prea mare a pianului, desi stie sa cante si la acesta. Citeste mult, bea multa cafea, i se face frig foarte repede in serile in care se aventureaza prin castel daca nu e imbracat cum trebuie, sta pe domeniu, ii place sa se intinda pe iarba si sa priveasca stelele si sa se gandeasca; ii plac filmele Incuiate Disney chiar mai mult decat ar vrea sa recunoasca si de multe ori reuseste sa se concentreze destul incat sa vada forme in nori atunci cand e dupa-amiaza si nu are ce face.

Ultima editare efectuata de catre Cameron W. Grayson in Joi Iul 28, 2011 12:33 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Dora Klein
Anul III

Data de înscriere : 08/06/2011
Vârsta : 26

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 12:26 pm

Bine ai venit! Geniala descriere. >Very Happy<
Dabia astept sa vad cum scrii RPG-uri :X
Sus In jos
Cameron W. Grayson
Anul I

Data de înscriere : 27/07/2011

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 12:31 pm

Multumesc mult, Dora! <3 Putem sa facem un topic, daca vrei? Oricum nu am ce sa fac acum si ma plictisesc, so yeah.
Sus In jos
Dora Klein
Anul III

Data de înscriere : 08/06/2011
Vârsta : 26

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 12:39 pm

Sigur..e ok. Eu de obicei scriu noaptea Laughing atunci am inspiratie. Very Happy Unde sa il facem? Laughing
Sus In jos
Bianca Ellen Jess Fllener
Anul I

Data de înscriere : 04/03/2011
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 1:01 pm

hey bine ai venit,avem amandoi un lucru mare in comun.Si eu cant la chitara,si am cantat la pian,ce tare I love you
Sus In jos
Adnana Hale
Wizard

Data de înscriere : 12/12/2010
Vârsta : 17

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 1:42 pm

Bun venit, Cameron! Sper sa te distrezi cheers
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Data de înscriere : 22/12/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 1:47 pm

Hey >Very Happy< Bine ai venit pe forum! Ai o descriere superba :X

Ne vedem la un RPG Very Happy

Gera George Rybak
Anul III

Data de înscriere : 16/12/2010
Vârsta : 22

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 2:21 pm

Bine ai venit, Cameron. Smile Bestiala descriere :>

Headmistress

Data de înscriere : 19/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Joi Iul 28, 2011 11:00 pm

Bun venit cheers

Sper sa te distrezi si sa.ti faci prieteni. :> Si bafta la RPG.uri [vad ca ai talent :>]

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dumbledore.forumagic.net
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Vin Iul 29, 2011 11:44 am

Welcome. Relax. And enjoy the ride.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Emma Williams
Anul III

Data de înscriere : 22/07/2011
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   Mier Aug 03, 2011 9:06 am

Bine ai venit Smile

I, Elliot Alderson, am flight. I am fear. I am anxiety, terror, panic.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gryffindor-seeker.tumblr.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cameron W. Grayson   

Sus In jos

Cameron W. Grayson
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts :: Sala de primire-
Mergi direct la: