AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

In Expres

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Emma Williams
Anul III

Data de înscriere : 22/07/2011
Vârsta : 20

MesajSubiect: In Expres   Dum Iul 24, 2011 11:04 am

Prima data in Expresul de Hogwarts.Era minunat,Ma simteam inplinita,deoarece stiam cate lucruri noi voi invata si cati prietenii noi voi intemeia.
In compartiment,o aveam pe Steffy,o noua amica,din anul II.Ea era sortata la Cercetasi,casa in care speram sa intru.
-Steffy...nu ti-am spus,dar...eu sunt destul de priceputa cu vrajile...adica am incercat cateva din manualul de anul I si unele mai avansate si mi-au reusit.
-Vorbasti serios?!?Nu te cred!!Dovedest-o!
Am ezitat putin,dar am spus:
-Bine,ce vraja vrei sa iti arat?
Ea a luat MP3-ul ei si l-a asezat in fata mea:
-Fa vraja Wingardium Leviosa pe acest MP3.Cand am incercat prima data la Hogwarts,am incercat cu o pana si m-am chinuit putin pana am facut-o sa leviteze.Daca zici ca ai incercat si ai reusit,inseamna ca asta e ceva usor.
-Pai,da...Bine,am sa incerc,am spus eu hotarata.
Mi-am scos bagheta,m-am concentrat,mi-am adunat fortele necesare,si am rostit vraja.
-Wingardium Leviosa!
MP3-ul a inceput incet,incet sa leviteze in aer,dupa miscarile baghetei mele.
Steffy,surprinsa,a exclamat:
-Bravo!Esti un talent innascut!Hai sa incercam si alta vraja.Ce zici de......Lumos?
Deodata,trenul opri si toata lumea ieseadin vagoane.
-Se pare ca am ajuns!a spus Steffy.Dute la Hagrid,el te va indruma pe tine si pe ceilallti elevi din primul an.Eu te voi astepta la masa Cercetasilor!
-Dar...
-Stai fara grija,Hagrid a mare,sigur il vezi,iar eu am incredere in tine ca ai sa intri la Cercetasi!
-Bine,atunci,pa!
-Pe curand!
Mi-am luat la revedere si am coborat din tren.
O voce groasa a strigat de pe peron:
-Toti din anul I sa vina cu mine!
Era un om masiv si avea o barba groasa.Stiam ca acela era Hagrid.Am mers la el si de acolo spre Sala Mare,locul sortarii.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://gryffindor-seeker.tumblr.com/

In Expres
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: King's Cross Station :: Expresul Hogwarts-
Mergi direct la: