AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

~Cand celebritatea o cere...~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Rain A. Drop
Anul II

Data de înscriere : 02/04/2011
Vârsta : 21

MesajSubiect: ~Cand celebritatea o cere...~   Mier Iun 29, 2011 7:30 pm

I. Deodata se auzi muzica electrizanta si o fata imbracata nu tocmai sumar incepu sa danseze provocator.Toti barbatii incepu sa aclame si sa aplaude minunata dansatoare care la numai 24 de ani avea o cariera strulucita ca dansatoare in cel mai vestit club din Las Vegas,"The Cats".Miscarile trupului,a mainilor si a picioarelor innebuneau personele ce strigau "din nou...din nou".
Fata era fericita ca in fiecare seara ametea mintile barbatilor ce isi paraseau copii si femeile din cauza unei tinere ce nu punea suflet decat in dansul erotic pe care il indrageau toti.Parea mereu atat de sigura pe ea si mereu stralucea atunci cand luminile se stingeau aparand ca o stea ce mereu reusea sa excite mintile i celor mai aprigi barbati.

* * *

Se trezi gasind langa ea un barbat necunoscut.Era obisnuita cu aceste surprize ce le gasea in noapte.Se uita la acesta ca si cum seara pe care si-au petrecut-o impreuna nu conta...ca si cum nu era complet satisfacuta de acea partida.Se ridica din pat si se duse pe balcon.Se aseza si isi aprinse o tigara.Parea ca si cum viata,pentru ea,ar fi doar un joc.Avea tot ce isi dorea:faima,bani si toti barbatii la picioarele ei...insa ei nu ii era de ajuns."Elena...ai tot ce vrei si tot nu iti ajunge..." gandi aceasta.
Dintr-o data se auzi un zgomot din dormitor.Aceasta se ridica si se intra.
"-Hey,Fat-Frumos!Iesi!" spusese aroganta dansatoarea."Iesi!"
"-Dar,iubit-o,inca nu am terminat"
"-IESI AM SPUS!!!"
Barbatul speriat se imbraca in graba si iesi din apartament lasand-o pe Elena singura.Aceasta se aseza in pat si deschise televizor,insa nu ii conveni ce era asa ca se culca.

II.
* * *
In dimineata urmatoare,Elena se trezise mai obosita decat era atunci cand se culcase.Se ridica si isi aprinse tigara.Se aseza pe marginea patul si se uita in oglinda.Elena...ce ai de gand sa faci cu viata ta?Vrei sa ti-o petreci doar ametind si electrizand mintile acelor viermi care se cred barbati?Pur si simplu nu intelegea ce ii lipsea...avea haine fine...cele mai scumpe parfumuri...si cele mai sic mancaruri...Viata nu putea fi mai frumoasa,insa ea simtea ca nu e implinita,nu stiu,sentimental.
"-Nu...nu are cum.Daca vreau pota sa am toti oamenii din lume.OLGA!"
"-M-ati chemat,Domnisoara?"intreba servitoarea care tocmai intra pe usa.
"-Olga,adu-mi posta,te rog"raspunse Elena.
Dupa 5 minute servitoarea reintra in camera si ii dadu scrisorile dansatoarei.
"-Factura..factura...factura..." si se opri la un plic rosu pe care il deschise.

Los Angeles
06.12.2010
Elena...

I always knew this day would come
We’d be standing one by one
With our future in our hands
So many dreams so many plans

Always knew after all these years
There’d be laughter there’d be tears
But never thought that I’d WALK AWAY
with so much joy but so much pain
And it’s so hard to say GOODBYE

Anonim

"-Nu inteleg..."

III. Statea in mijlocul camerei cu scrisoarea in mana fara sa inteleaga ce se intampla.O scrisoare de la un anonim si o poezie pe care nu o intelegea.Dintr-o data o multime de sentimente o navalise pe Elena...lucru absolut nou pentru ea.Nu indraznea sa se intrebe ce va face cel care ii trimise scrisoarea.Se aseza in pat si astepta.De ce?De ce a trebuit sa o faca?De ce a trimis scrisoarea?Cum poate un simplu om sa se indragosteasca de trupul unei femei si nu de sufletul acesteia?De ce doresc acea atingere pe care daca o fac se simt atotputernici?De ce?...erau intrebarile cei navalisera mintea Elenei.
Dintr-o data intrase servitoarea care mai devreme ii adusese scrisoarea dansatoarei.
-Domnisoara,va cauta D-l Amarido la telefon.
-Spunei sa astepte,ii raspunse cu rautate.
-Zice ca e urgent.
-Ce mai vrea si bosorogul ala?
Si se ridica din pat cu rapiditate si inainta cu fata incruntata catre telefon,in urma ei fiind urmata de Olga care era speriata.

-Elenita,ce mai faci,scump-o?se auzi o voce groasa din receptor.
-Stau si tai frunze la caine.Ce vrei?intreba dansatoarea cu o rautate divina ce seexprima prin incruntarile fetei.
-Scump-o...nu mai fi suparata ca nu-i bine.Oricum am o veste ce te va bucura.Ai fost transferata la clubul "The Cats" din LONDRA!!
-POFTIM??AI INNEBUNIT DE TOT???BOSOROG AMBULANT CE ESTI.CUM ADICA SUNT TRANSFERATA LA CLUBUL DIN LONDRA???
-Dar scump-o,e pentru binele tau,ii spuse cu calm D-l Amarido.
-BINE,NEBINE...EU NU PLEC!!CLAR??urla Elena in telefon.
-Ba vei pleca,ii raspunse cu o voce dura alt barbat.Esti sub comanda noastra,mai tii minte?Asa ca sa nu te aud...
-Dar...spuse dansatoare ce incepea sa se calmeze la auzirea acelei voci.
-Nici un dar...Fa-ti bagajele...In seara acesta vei pleca!
Si inchise telefonul.
-S-a intamplat ceva?intreba Olga.
-Nu e treaba ta.Du-te si-mi fa bagajul.Plec.
-Unde?
-Nu e treaba ta,proast-o.ACUM DU-TE!urla ea la servitoare.
Elena se intoarse si se aseza la masa.Sa ma transfere la Londra?Au innebunit de tot.
In timp ce dansatoare era la masa,Olga ii facea bagajele spunand:
-Brujas!(tr.vrajitoare)Brujas!
-Olga,ai spus ceva?
-Doriti sa va pun si bluza verde?intreba Olga cu nerusinare.
-DA!

Plec la Londra si inca nu stiu ce sa ma fac cu scrisorea...Am un presentiment rau,foarte rau in legatura cu aceasta calatorie...

~Cand celebritatea o cere...~
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Pasiuni :: Coltul scriitorilor-
Mergi direct la: