AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Pottermore

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cassie Duvall
Headmistress

Data de înscriere : 19/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Pottermore   Joi Iun 23, 2011 6:34 pm

Pottermore, este cea mai noua si superba chestie Love Aici aveti anuntul lui J.K.Rowling despre Pottermore [cu subttrare in romana]: http://www.youtube.com/watch?v=jp2LcWtRml8

Comunicatul de presă subliniază:

Pentru acest inovator proiect de colaborare, J.K. Rowling a scris materiale ample despre personaje, locuri şi obiecte din poveştile mult iubite, care vor informa, inspira şi distra cititorii. Pottermore va incorpora mai târziu şi un magazin online de unde oamenii vor putea cumpăra în mod exclusiv mult aşteptatele Harry Potter eBooks, în perteneriat cu lumea editorilor lui Rowling. În cele din urmă Pottermore se vrea a fi o experienţă de lectură online, o prelungire a importanţei lui Harry Potter pentru noile generaţii de cititori. Site.ul va fi lansat în engleză, franceză, italiană, germană şi spaniolă (mai multe limbi în viitor).

În noul site, povestea va fi adusă la viaţă cu somptuoasele ilustraţii şi momente interactive, prin care veţi putea naviga, începând cu prima carte, Harry Potter şi Piatra Filozofală. La înregistrare, vă alegeţi un nume de utilizator magic, cu care vă veţi începe propria experienţă. Pe măsură ce vă deplasaţi de la un capitol la altul, puteţi citi şi împărtăşi scrieri exclusive ale scriitoarei. Aşa cum Harry s.a alăturat Hogwarts.ului, aşa vă veţi alătura şi voi. Vizitaţi Aleea Diagon, vă sortaţi şi faceţi vrăji şi poţiuni pentru a vă ajuta casa să avanseze în competiţie (Cupa Caselor).

Si daca vreti si imagini cu noul site, intrati pe blog si vedeti: http://hspells.wordpress.com/

[ www.pottermore.com ]

Cassie ♥ Andrew

Ultima editare efectuata de catre Cassie Duvall in Mar Iun 28, 2011 12:34 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dumbledore.forumagic.net
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Pottermore   Joi Iun 23, 2011 6:52 pm

wow m-am uitat si pe blog si imi plac foarte mult pozele.
Abia astept sa apara!!!!
Adica sa ma inscriu!
Felicitari ca l-ai postat aici!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Breno
Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Pottermore   Joi Iun 23, 2011 7:16 pm

Am mai spus de nenumarate ori pe Veritons ce parere am in legatura cu acest site Laughing E absolut geniala ideea lui J.K. Love
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pottermore   

Sus In jos

Pottermore
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Dumbledore.s Army RPG :: Decretele Ministerului-
Mergi direct la: