AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Juramantul.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Erin S. Blind
Anul I

Data de înscriere : 29/04/2011
Vârsta : 24

MesajSubiect: Juramantul.   Sam Apr 30, 2011 12:48 am

Uram locul acela. Si ... uram si mai mult faptul ca aveam nevoie de el ca sa ma recreez.Era numai suferinta acolo.De ce sa ma indrept catre o camera unde aveam 30 de minute de placere, iar apoi ani de suferinta ? Nu avea nici o logica, nu ? Dar eu continuam sa merg si sa merg, fara a avea cea mai mica intentie de a ma opri. Nu-mi mai simteam trupul din cauza razboiului interior ce-l purtam in mine, in minte haosul se dezlantuia fara sa tina cont de suflet, toata lumea urla acolo, tot imperiul meu linistit se destrama si era dus de vant precum o coala alba de hartie.
Intram intr-un locas blestemat de iubiri stinse, topite de mult si pietrificate de-a lungul timpului.

Cimitir de amintiri,
Inimi frante si iubiri,
Ia la tine si ingroapa
Inca o iubire moarta....

Clanta rece imi ingheta mana, dar nu-mi pasa. Intrasem. Odata ce usa se tranti in urma mea, lacrimile dulci-amarui isi faceau loc pe fata mica, curgand fara mila, fara oprire.
"Jur ..." am spus concentrandu-mi intreaga fiinta spre el. Spre gandul la el, imaginandu-mi fiecare detaliu oricat de minuscul.
Stiam ca parea ridicol, si dadeam dreptate oricui imi spunea ca sunt nebuna, pentru ca asa era ! Visam la ceva la care nu aveam sa ajung niciodata, dar asta nu m-a oprit niciodata din visare.

OOC : Va rog sa nu-mi continuati replica... cu "Jur ....". Multumesc cheers geek
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Juramantul.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts :: Camera Necesităţii-
Mergi direct la: