AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

~We were, are and will be~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kate Wagner
Anul I

Data de înscriere : 20/03/2011
Vârsta : 20

MesajSubiect: ~We were, are and will be~   Dum Mar 20, 2011 5:10 pm

Intrasem in sala fara prea mare tragere de inima. Prima mea zi, primul meu an, pentru prima oara aici...Desi aveam emotii nu aratam asta. Amabila, stateam cuminte pe loc ca si cand ceva cazuse din cer si tocmai ma lovise.
Sa ma asez? Sa intru in vorba cu cineva? Dar..cu cine?
Era atata zgomot, nu'i de mirare ca erau cam toti elevii adunati aici. Era ora cinei, ceea ce'i drept, ma cam afectase si pe mine. Mi-era o foame de lup asa ca am ocupat repede un loc la una dintre mesele lungi, aproape interminabile, aranjandu-mi discret fusta.
Oftez usor lasandu-mi capul plecat si privind un punct fix din podea.
De ce-mi fac atatea griji? In fond, am venit aici ca sa invat mai multe despre magie. Da..doar sa studiez..
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Dum Mar 20, 2011 7:14 pm

O ploaie puternica batea in geamul din Sala Mare si tavanul Salii era innorat ca cel de afara.
-Ploua foarte tare afara!spuse Breno asezandu-se ud langa mine.E foarte greu sa fii perfect.A trebuit sa ii aduc pe boboci din Hogsmeade.
Am zambit si am privit spre insigna acestuia pe care era un P de culoare verde.
-Cred ca nu e la fel ca si cum ai fi capitan al echipei de Vajthat,am ras eu si i-am aratat insigna.
Breno nu schita nicio expresie si arata spre alta insigna.
-Cum!?am spus eu.Si Perfect si capitan?
-Da,zambi Breno.Stii,am fost mai bun ca tine intotdeauna...
-N-ai mai fi tu Perfect daca ai fi in casa cu Danzel,i-am zis eu suparat.
-M-a strigat cineva?zise o voce din spatele nostru.
-Asta e culoarea unei insigne de Perfect adevarate!am spus eu prinzandu-l pe Danzel de roba.Albastru nu verde!
Breno rase si la fel am facut si eu si Danzel.Nu-mi venea sa cred ca eram din nou la Hogwarts impreuna cu prietenii mei.
-Tii minte ce am discutat afara?ii zise Breno lui Danzel aratand spre fereastra.
-Nu prea te auzeam din cauza ploii,zise Danzel in timp ce arunca pe el o vraja de uscare a hainelor.
Breno il chema pe Danzel la o parte si discuta cu acesta atent sa nu aud nimic din ce discutau.
M-am uitat in jur hotarat sa ii ignor pe cei doi si am vazut o fata care parea noua.
-Buna care e materia ta preferata?am intrebat-o eu.
Fata paru putin surprinsa de faptul ca i-am adresat o intrebare dar uimirea ii trecu repede si spuse sigura pe sine:
-Ierbologia!Am auzit ca Serele de la Hogwarts au peste 1000 de specii de plante.
-Da!?am spus eu.Nu am observat.Mie imi place Transfigurarea.Poti sa faci orice cu bagheta...
-Inca nu am avut nicio ora,zise fata.
-Esti in anul I?am intrebat-o eu si ea afirma din cap.Eu sunt in anul IV.
-Abia astept sa am prima ora de Ierbologie,zise fata entuziasmata.Chiar cum te cheama pe tine?
-Drake,pe tine?am intrebat eu.
-Kate,zise aceasta.Tu stiai in anul I ca exista cate o fantoma pentru fiecare casa?
-Nu,am spus eu serios.Sunt Sange-mal.
-Si eu sunt aproape ca tine,zise Kate.
-Cum adica aproape?...
Sus In jos
Kate Wagner
Anul I

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Dum Mar 20, 2011 8:21 pm

Am zambit usor. Devenea putin cam stanjenitor pentru mine. Mereu eram aia ignorata si acum...
-Este destul de com,plicat.
-Cum ar fi? intreba curios dar in acelasi timp confuz baiatul.
Mi-am dus mana la ceafa schitand un mic zambet. Nu-mi placea sa vorbesc despre asta asa ca incercam pe cat posibil sa schimb subiectul.
-Si ziceai ca materia ta preferata e Transfigurarea?
-Cam asa ceva.
-Si te pricepi? intreb curioasa privindul mai bine din cap pana-n picioare.
Nici nu apucasem sa'l vad bine la fata.
-Pot spune ca destul de binisor, chiar..foarte bine. adauga sigur pe el tanarul.
-Serios? Poate imi arati intr'o zi.
Nu durase mult si sosi in sfarsit si cina. Mi-am dus mana pe abdomen "adulmecand" incantata mirosul feluritelor bunatati ce se aflau acum in fata mea si a celorlaltor boboboci.
-Woow, dar asta da mancare, nu gluma!

Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Lun Mar 21, 2011 6:36 am

Neprimind un raspuns clar de la Kate m-am intors spre mancarea din Sala Mare.Mi-am ales doar felurile mele preferate si am inceput sa mananc.
-Arata bine,nu?spuse Breno asezandu-se langa mine.Mai ales pentru noi,Perfectii ca suntem obositi de atata patrulat.
I-am aratat o privire taioasa lui Breno gen "Nu-mai-roti-cutitul-in-rana!" si am continuat sa-mi mananc friptura.
Dupa cina ne-am indreptat spre camerele de zi unde ne astepta un pat comod si desigur a doua zi o zi de scoala...

M-am trezit repede si m-am grabit spre prima ora.Eram in intarziere.Fugind pe coridor am dat peste Kate.
-Scuze!am spus eu.Sunt in intarziere.
Am continuat sa fug si am ajuns la usa camerei de Farmece exact cand ultimii elevi intrau...
Sus In jos
Kate Wagner
Anul I

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Lun Mar 21, 2011 7:15 pm

Eram obosita. Nu mi se parea deloc potrivita ora aia, iar orele de somn parca se dusesera pe apa zambetei. M-am pregatit repede apoi am coborat pe coridor incercand sa-mi descifrez propriul orar.
-Va fi o zi lunga cu siguranta...
Oftez usor dand sa ma intorc, insa brusc m-am trezit cu Drake in fata.
-Scuze, spuse el si pleca numai decat.
Se pare ca nu's singura care intarzie.
Chicotesc in sinea mea apoi incep sa ma plimb in nestire pe coridor pana cand ma opresc in fata unei sali. Se parea ca acum nu mai era niciun elev pe coridoare, semn ca incepuse deza ora.
-Asadar...Farmece? Atunci farmece sa fie!
Hotarata, am bagat orarul intr-unul dintre buzunare apoi am intrat facandu-mi curaj. Se parea insa ca nu a fost o idee asa buna...Instantaneu toti elevii isi intorsesera mecanic privirea spre mine.
-Umm...Scuzati-ma ca am intarziat, stiti, eu...
Sus In jos
Bianca Ellen Jess Fllener
Anul I

Data de înscriere : 04/03/2011

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Vin Mar 25, 2011 10:27 pm

OOC:ma scuzati ca intrerup,dar un elev de anul 4 si un elev de anul 1 aveau acceasi ora la farmece?eu asta am inteles din ce ati spus
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: ~We were, are and will be~   Astazi la 6:18 am

Sus In jos

~We were, are and will be~
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts :: Sala Mare-
Mergi direct la: