AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Un campionat insangerat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Un campionat insangerat   Sam Mar 05, 2011 5:29 pm

Pe toate panourile caselor din scoala (sau probabil doar pe panoul de la Ochi-de-soim) aparu un anunt mare care acoperea toate anunturile:
Campionatul de Vajthat
Cum selectiile echipelor de vajthat s-au terminat,campionatul de Vajthat va avea loc pe data de 5 martie 2011.
Programarea meciurilor:
Viperini-Cercetasi-5 martie
Ochi-de-soimi-Astropufi-6 martie

Se pare ca acel anunt chiar aparuse pe panourile din toata scoala pentru ca a doua zi pe holuri nu se vorbea decat despre Vajthat.
-Hei piticule!ii striga un cercetas dintr-un an mai mare lui Breno in timp ce ne plimbam impreuna cu Danzel.Nu ai nicio sansa impotriva mea.
-Sath!Fira-i tu sa fii!striga Breno si dadu sa fuga dupa el dar eu il prinsesem la timp.
Sath il privi o clipa de sus apoi ii spuse ceva prietenului sau care incepu sa rada.
-Iti arat eu tie!zise Breno si dadu sa mearga iarasi dupa ei.
De data asta Danzel il prinse de umar.
-O sa te poti razbuna pe ei daca castigi meciul impotriva lor,zise Danzel cu intelepciune.Nu-i lasa sa castige!
-Asa am si sa fac,zise Breno.Dar totusi lasa-ma sa ma duc sa-i dau un pumn.
-Nu,zise Danzel.O sa il umilesti in meci.
Breno nu se mai duse dupa Sath care deja ajunsese la sfarsitul coridorului si intra in clasa de Farmece dar ii scapa o injuratura la adresa infatisarii lui Sath.

Breno mai avu probleme cu cercetasii din echipa de Vajthat toata saptamana dinaintea meciului reusind chiar sa il blesteme pe Sath astfel incat ajunsese sa stea agatat de tavan cu lanturi de incheieturi.
Dupa o noua injuratura la adresa ingrjitorului m-am hotarat sa-l intreb pe Breno:
-A fost chiar asa de rau?
-Nici nu-ti inchipui!zise Breno frecandu-si incheieturile care erau foarte rosii si inca i se vedea urma de lant.
-Vezi,spuse Danzel,ti-am zis sa il ignori!
-Mai taci!zise Breno razand.A meritat-o!
-Tie chiar nu-ti pare rau?intreba Danzel uimit.
-Nu,abia astept sa-l umilesc la meci,zise Breno hotarat.

Si astfel dupa multa asteptare si mult freamat veni si ziua meciului dintre Viperini si Cercetasi.
Eram impreuna cu Breno la micul dejun si Breno manca foarte bine de parca nu avea nicio problema cu emotiile.
-Este timpul!spuse capitanul Viperinilor...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Un campionat insangerat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts grounds :: Terenul de Vâjthat-
Mergi direct la: