AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Balul de Iarna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Sam Mar 12, 2011 8:35 am

Cat de tantalau fusese Andrew. Imi parea rau ca o tratasem pe Patty cu sictir cand am iesit din spital. Dar simteam ca trebuie, pentru ca si eu am suferit mult cand am vazut-o in bratele lui Sath. Ea, care nu statuse in bratele unui baiat mai mult de cateva secunde pana la Andrew, ea care il ura atat de mult pe Sath. Acum il saruta. M-a durut. O crezusem altfel.
Ma plimbam cu Drake pe holuri, cand am vazut-o pe Patty fugind dinspre Camera Secreta a Viperinilor. Urmata de... . De Andrew. Si de. *facepalm* De unde pana unde de Boneclot?!
" - Ohohoho....Usurel, Patty. Unde te grabesti asa?!" am oprit-o eu pe Patty, prinzand-o inainte sa cada.
" - Lasa-ma!!! Ba nu. Rectific. Ori ma lasi sa plec. Ori vii cu mine. Ai la dispozitie o secunda sa te gandesti." mi-a spus ea printre suspine, Nu am lasat-o sa termine.
" - Incotro?!" M-a luat de mana si ne-am indreptat spre cea mai apropiata baie.
" - M-am....dus...sa incerc...sa remediez...problema. Dar am intrat in Camera si l-am vazut pe Andrew tinand-o in brate pe Boneclot!!!" a inceput ea sa-mi povesteasca fara sa o rog eu. Dar ultima propozitie a strigat-o cu atata inveninare incat m-am speriat.
" - Ok ok ok. Linisteste-te. Iesim sa vorbim cu Andrew." am spus eu pe un ton care nu admitea un refuz. S-a mai calmat si am iesit.
Pe hol ne asteptau Drake si Andrew.
" - Ce faci aici?! Du-te la Boneclot a ta!" a strigat Patty la Andrew.
" - Am venit sa vorbesc cu tine. Pentru ca atunci cand ne-am intalnit in usa la Camera Viperinilor, si ne-am privit in ochi...Ah, mi-e oarecum rusine sa recunosc asta... Dar partea din mine care te iubeste a inceput sa o domine pe partea care te uraste. Iar Boneclot...a vrut sa fie o modalitate de a ma razbuna pe tine. Dar nu a tinut, pentru ca nu pot sa fac asa ceva. Am incercat, dar nu pot. Te iubesc prea mult ca sa fac ceea ce mi-ai facut tu. Asadar, uite-ma aici, privindu-ti ochii rosii de plans, lacrimile care ti se scurg pe fata...Doar pt ca te iubesc."
Cuvintele lui Andrew m-au lasat masca. Nu numai pe mine, ci si pe Patty.
Imi parea rau pentru ea. In adancul ei nu era o fata rea...Dar acum chiar nu stiu ce se intamplase. Dar speram sa-si revina amandoi, pentru ca nu-mi placea sa-i vad certandu-se si apoi fugind la Viperinii aia mizerabili.

OOC: Treaba cu Viperinii n-are treaba cu casa in care ne aflam noi. ^_^.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Cassie Duvall
Headmistress

Data de înscriere : 19/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Sam Mar 12, 2011 9:29 pm

"Va las singuri", a spus Kristin hotarata.
M.am uitat in ochii ei fara sa scot vreun cuvant. Imi doream sa raman singura cu Andrew. Doar eu si el.. In timp ce Kristin se indeparta, mi.am intors privirea catre Breno. In fata ochilor imi aparuse instantaneu figura lui Boneclot: acel zambet fals, acei ochi reci. Daca ar trebui sa gasesc un singur cuvant, care sa descrie perfect figura ei, as spune imediat: respingatoare. Imaginea fetei prinse viata. Se apropia tot mai mult de Andrew, de buzele sale.. Probabil urma sa vad si un sarut, insa Breno incepu sa vorbeasca, iar Boneclot se evapora instantaneu.
"Esti bine?"
Am inghitit cu greu. Vroiam sa ii spun "Da", insa nu reuseam. Am aprobat insa din cap.
Se apropia din ce in ce mai mult de mine. Acea apropiere tacuta, linistita, ma coplesi. Ma privea de sus atat de intens, cu ochii sai caprui, stralucitori. Mi se facu putin frica de el. Sau oare imi era frica de ce simteam inauntrul meu de fiecare data cand se apropia de mine?
"Mi.e dor sa te strang in brate.. Mi.e dor sa te sarut", imi spuse acesta intr.un sfarsit.
Si mie imi era dor. Foarte dor. Insa nu ii puteam permite sa ma stranga in brate, sa ma sarute, dupa ce facuse toate acestea si cu Boneclot. Acest gand ma facea sa lacrimez. Simtind impunsatura lacrimilor, am inceput sa clipesc des, nedorindu.mi ca el sa ma mai vada plangand.
"Chiar daca iti este dor, nu o vei face", i.am spus eu cat de hotarat puteam.
S.a apropiat si mai mult de mine, luandu.mi capul in maini. Degetele sale calde ii alunecara deasupra buzelor.
"Stim amandoi, foarte bine, ca asta este cea mai mare minciuna.". Si spunand asta, gura lui puse stapanire pe a mea. Era atat de calda.. Atat de catifelata.. Am permis pebtru cateva secunde acest contact, dupa care m.am retras.
"Andrew.."
Insa buzele sale mi le capturasela din nou pe ale mele. Am scos un slab si scurt geamat de protest, insa acesta fu ignorat cu desavarsire. Imi inconjura talia cu braetle si ma trase si mai aproape de el. Ma afundam, ca pe vremuri, in acele brate mangaietoare. Si.a dat capul mai intr.o parte, pentru a ma saruta si mai adanc. Simteam in urechi bataile propriei mele inimi, iar un val de caldura imi strabatu intreg corpul.
In momentele in care trebuia sa alegem intre "a respira" sau "a muri", Andrew isi ingropa fata in gatul meu, sarutandu.l ca un nebun.
Ma inmuiam pe picioare. Mi.am trecut mainile prin parul sau. Il iubeam. Incredibil de mult. Imi doream sa am macar pentru o secunda siguranta ca vom fi pentru totdeauna impreuna.
Il sarutam cu inflacarare. Breno se retrase usor din acel sarut nebun, si in timp ce ii sarutam la intamplare trasaturile fetei, imi spuse:
"Sa inteleg ca vei accepta sa mergi cu mine la bal?"
M.am oprit, m.am uitat in ochii lui aurii, larg deschisi si incetosati de atata pasiune si i.am spus:
"Inca te mai indoiesti?"
Pana acum, credeam ca intelesesm cu adevarat definitia cuvantului "iubire". Din ultimele momente, am tras insa concluzia ca ma inselasem. Oricat de complet e dictionarul, era departe de a.mi explica in intregime intelesurile acestui cuvant.
Da. Stiam sigur ca ceea ce simt pentru Andrew e iubire. O iubire nebuna..

Cassie ♥ Andrew

Ultima editare efectuata de catre Cassie F.W. Duvall in Sam Apr 02, 2011 12:08 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dumbledore.forumagic.net
Andrew Breno
Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Sam Mar 12, 2011 9:42 pm

OOC: Kristin, zi-mi daca poti tu sa faci o continuare.....ca eu nu prea am idei Laughing Daca nu poti, cred ca voi improviza eu maine ceva :-?

EDIT: Am vorbit cu ea si vede maine daca poate face o continuare. Sa nu va puna cineva sa va bagati ca va sinucid (copyright Denisa Laughing )!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Dum Mar 13, 2011 9:37 am

Toate bune si frumoase. Noaptea balului. Mai precis, dupa-amiaza balului. Ma bucuram atat de mult ca Andrew si Patty s-au impacat. Totusi, aveam senzatia ca intre ei doi nu va mai fi la fel. Pana i-am vazut tinandu-se de mana. Nu pareau sa vrea sa-si dea drumul. Patty zambea cu gura pana la urechi. Lui Andrew ii straluceau ochii. Totusi, am vazut pe fatza lui o urma de nemultumire. Ceva nu era in regula. Bafta mea era ca Patty se dusese la baie.
" - Drake, ma duc putin sa vorbesc cu Andrew, ma intorc in doua minute. Promit." i-am spus, l-am sarutat usor pe obraz si i-am dat drumul la mana. M-am dus spre Andrew si m-am asezat langa el.
" - What's up? Te vad un pic nemultumit." l-am intrebat, cu o urma de suspiciune in voce.
" - Pai...adica fatza de tine nu cred ca are rost sa ma ascund, nu? E vorba de Boneclot. Inainte sa ma impac cu Patty, i-am spus ca voi merge cu ea la bal...Apoi m-am impacat cu Patty si Boneclot s-a suparat. A zis ca o sa se razbune. Si ma cam tem de razbunarea ei, pentru ca nu stiu in ce fel o va face. Si cel mai frica mi-e pentru Patty. Pentru ca nu vreau sa-i faca ceva. Nu vreau sa se atinga de nici macar un fir depar de-al ei pe care l-a pierdut in timp ce se pieptana." mi s-a confesat el, fara sa astepte sa ma rog de el. Am zambit usor.
" - Cred ca Boneclot nu-i va face nimic lui Patty." am spus eu hotarata, uitandu-ma la Drake.
" - De ce? La ce te gandesti?" m-a intrebat suspicios.
" - Pentru ca nu o sa fiti doar tu cu Patty. Oricine se atinge de vreun fir de par de-al vostru, va avea de-a face cu mine si cu Drake, cu Danzel si cu Rose. Pentru ca noi nu o sa va lasam balta. Daca e implicata Patty sau tu, sau oricine altcineva din noi sase, in vreo problema, ceilalti cinci ii vom sta alaturi indiferent ce se va intampla, indiferent ce va pati." am rostit eu mai serioasa si mai hotarata ca niciodata. "Pai, eu ma intorc la Drake. Ah, uite-o si pe Patty. Va las, aveti grija de voi." am spus si m-am ridicat de langa Andrew, pentru a-i face loc lui Patty.
" - Ce-a zis?" m-a intrebat Drake, cand m-am asezat inapoi langa el.
" - E ingrijorat de faza cu Boneclot." am rostit oarecum ganditoare.
" - Ah, stiu povestea. L-ai lamurit?" m-a intrebat. I se parea evident ca vom fi alaturi de Andrew si Patty indiferent de ce se va intampla.
" - Da, i-am spus ca le vom fi alaturi indiferent de ce se va intampla." am rostit usor.
" - Bun."
M-a sarutat. Ah, cat de mult mi-as fi dorit sa nu uit cum ma cheama... Dupa sarut, m-am uitat zapacita prin Camera.
" - Hei, unde sunt Rose si Danzel?" am intrebat destul de tare incat sa ma auda si cei doi porumbei. S-au uitat si ei prin Camera.
" - Cine stie, probabil iar au plecat intr-o alta escapada romantica, fara sa ne anunte." a spus Patty razand. Am inceput si noi sa radem.
" - Hei Patty, mergem sa ne pregatim?" am intrebat-o eu pe colega mea de camera.
" - Chiar, ce tarziu e. Haidem!" a exclamat. L-a sarutat pe Andrew, l-am sarutat pe Drake si am urcat sus.
" - Fetele astea..." l-am auzit pe Drake spunand, inainte sa intram in camera noastra. Am inceput amandoua sa radem, desi eram perfect constiente de motivul din care au zis baietii acest lucru. Mai erau trei ore pana la Bal.

Ultima editare efectuata de catre Kristin Day in Lun Mar 14, 2011 3:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Dum Mar 13, 2011 6:41 pm

Daca lupta cu Sath a fost ceva greu atunci pregatirea pentru bal a fost extrem de grea.
Eram impreuna cu Breno si Danzel in Camera Necesitatii care acum arata exact ca un magazin Incuiat de haine si erau oglinzi peste tot.
-Bleah,spuse Breno privind spre costumul meu maro.Nu te prinde deloc,prietene.
Breno isi alese un costum verde "sa se asorteze cu casa..." cum spuse el si acum se privea foarte mandru intr-o oglinda.
-Cred ca o sa modific putin costumul asta,zise Breno in timp ce o bagheta speciala se ridica de pe masa si incepu sa modifice costumul exact cum ii spunea Breno.
-Asa,spuse Breno cateva minute mai tarziu acum fiindu-i scris pe buzunar "♥ Patty".
Am inceput sa rad impreuna cu Danzel cand am vazut ce a facut el si am fost de parere ca si noi vom face la fel cand vom gasi un costum potrivit.
Dupa ce ne privi cum tot incercam costume si negand din cap la fiecare,Breno se hotara sa ne caute el insusi costumele.
-Poftim,zise acesta dupa ce imi scrisese si mie pe buzunar "♥ Kristin".Acum mai am de lucru cu al lui Danzel.
Dupa ce eram cu totii imbracati am mai stat putin sa aranjam ultimele detalii cum ar fi parul sau pantofii.
Apoi deodata se deschise Camera Necesitatii.Ne-am uitat cu totii spre intrare dar nu era nimeni.
Apoi Camera se deschise din nou.
-Cine dracu e?zise Breno suparat iesind afara.
Am iesit si noi dupa el si l-am vazut pe Breno fata-n fata cu Boneclot.
-Da-l incoace!spuse Breno.
-Nu ti-l dau,mai intai il citesc,rase Boneclot.
-E...o chestie personala!urla Breno rosind.
-"Desi ma durea inima trebuia sa fac ce e corect.Patty ne tradase si ne putea trada din nou..."citea Boneclot dintr-un jurnal.Oho!!!"Are buzele atat de dulci si parul ei atat de moale o privesc pe coridor trecand si cad in oftare" mai nou faci si poezii nu?
Breno rosi si mai tare.Situatia era rea de tot.Mai era zece minute pana la Bal.
Chiar atunci pe coridor veni Patty si Kristin urmate de Rose.
-"...nu imi place de ea desi cred ca ea ma place,nu vreau sa fiu nepoliticos si nu-i spun niciodata ce simt!",rase Boneclot.Asa vorbesti tu despre Patty?
-Este vorba de tine!urla Breno la ea.Incarcerous.
Jurnalul lui Breno cazu in mana lui intinsa.
Isi trecu mana prin par si spuse razand desi era foarte rosu in obraji:
-Buna Patty,pai ar trebui sa mergem la Bal,nu?
Patty il privi putin de sus apoi spuse:
-Sigur era vorba de Boneclot?zise aceasta.
-Da,raspunse Breno hotarat.
-Da-mi jurnalul,Breno,zise Patty vreau sa-l citesc si eu.
Breno rosi si ii intinse jurnalul lui Patty care-l puse intr-o geanta.
-Deci acum mergem?intreba Patty razand.
Patty purta o rochie de culoarea bleu si cobora scarile cu grija caci purta tocuri.
Kristin avea o rochie verzuie,cu mult sclipici de culoare mov astfel incat rochia avea un efect cu adevarat fantastic.Eram oglindit de frumusetea lui Kristin care se uita spre buzunarul meu pe care scria "♥ Kristin"...
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Data de înscriere : 22/12/2010
Vârsta : 18

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Lun Mar 14, 2011 7:37 pm

Coboram incet, datorita prostiei mele de a imbraca o rochie lunga la bal. "La ce m-am gandit?!" Totul sa schimbat cand l-am vazut pe Danzel. Merita efortul.
Alesesem o rochie lunga (poate putin prea lunga), rosie. Luasem cu greu decizia asta, in ultimele ore de dinaintea balului. El facuse o alegere potrivita.
In sfarsit... venise seara pe care o asteptam de atata timp... Eram nespus de fericita. Fara sa imi dau seama, ramasesem in pragul scarilor, uitandu-ma in gol, spre Danzel. Parea ca asta il descurajase. M-am apropiat de el, cuprinzandu-i gatul. Ma revansasem. M-am retras repede din aceasta imbratisare, revnind cu picioarele pe pamant.
Am intrat in Sala Mare. Era minunat. Nu o mai vazusem niciodata atat de stralucitoare. Pe pereti erau tot felul de decoratiuni de iarna, care mai de care mai colorate, de care erau agatate ghirlande aurii. Mesele caselor erau asezate in forma de patrat, langa pereti, lasand locul din mijloc pentru dans. Patty cu Breno, Kristin cu Drake erau deja acolo. Ca si noi, pareau in al 9-lea cer. Ne-am asezat langa ei.
Pe mese erau boluri cu punch, vreo 20 de tipuri de prajituri, vesela fiind, deasemenea, eleganta.
Era un lucru care ma nemultumea: in multime zarisem niste chipuri pe care nu imi era drag sa le vad: Hoozzuzz si Sath. Se pare ca in seara aceea formau un cuplu. Se uitau inspre noi cu un zambet diabolic. Oare aveau de gand sa ne strice si seara asta? I-am avertizat si pe ceilalti.
Primele minute ale balului decursera chiar bine. Cautam o anumita persoana in multime, pe care nu izbuteam sa o gasesc: Boneclot. Andrew parea sa faca acelasi lucru. Eu si Patty am insotit-o pe Kristin pana in baia fetelor, pentru a reface machiajul. Ma simteam ciudat. Starea de euforie de la inceput disparuse. Din spatele meu se auzi o voce sumbra.
- Crucio!
Am tipat. Spre uimirea mea, era Boneclot. Din fericire, nu isi nimerise tinta: Patty. Cine se gandise sa isi ia bagheta cu ea? Kristin fusese mai rapida: ii smulse bagheta lui Boneclot, dupa care striga:
- Pietrificus Totalus!
Am ascuns-o intr-una din bai, crezand ca se va trezi in ziua urmatoare.
- Nu ne va strica si seara asta, spuse Patty.
Ne-am pus de acord sa nu le spunem in seara aceea baietilor, nevrand sa ii tulburam.

Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Mar 15, 2011 4:17 pm

Ma duceam spre bucatarie sa aduc sucuri tuturor cand am auzit un tipat.
Am fugit spre locul din care se auzise si am gasit-o pe Hozzuz.
-Oh,Drake,zise aceasta.Ai venit...
Ma prinse de gat incercand sa isi aproprie buzele de ale mele.Am incercat sa scap de ea dar chiar atunci am simtit o bagheta infingandu-mi-se in spate.
-Hahaha!rase Sath.Ce faci,Hardy?
Hozzuz reusi sa isi aproprie buzele de ale mele si acum eram ostaticul lor in timp ce Sath radea in spatele meu.
-Imi place de tine,Hardy,rase Sath.O sa fii o momeala foarte buna.
Am simtit cum cineva imi prinde mainile la spate.
M-am gandit sa actionez rapid...L-am lovit pe Sath dar Hozzuz fusese pe faza:
-Crucio!
Am cazut pe jos si am simtit dureri acute peste tot.Apoi cineva ma ridica de jos si imi rupse costumul.
-Ooo,ce dragut,spuse Hozzuz privind spre buzunarul meu.♥ Kristin,a?
Isi indrepta bagheta spre el si acum scria ♥ Hozzuz.Apoi Sath imi repara costumul si arunca o vraja spre mine.
Deodata am inceput sa simt o ura profunda fata de Kristin,Danzel,Rose,Breno si Patty.Hozzuz imi intinse mana si eu o prinsesem de mana si ne indreptaram spre Sala Mare.
Sath ne privi si apoi spuse:
-Trebuie sa vorbesc cu Boneclot,trebuie sa imi gasesc alta partenera.
Am intrat in Sala Mare tinand-o de mana pe Hozzuz si sarutandu-ma cu foc cu ea.Am auzit pe cineva trecand pe langa mine plangand si apoi le-am vazut pe Patty si pe Rose fugind dupa acea persoana.
I-am zambit lui Hozzuz si apoi ne-am asezat la o masa.Dupa ce am discutat cu ea mi-am dat seama ca nu era asa de rea pe cat credeam doar ca le ura pe Patty si pe Kristin.
-Si Breno,zise ea oftand.Nu e chiar asa cum l-am crezut.I s-au tot intamplat accidente si crede ca eu sunt in spatele lor...
Apoi in Sala intra Kristin si parea ca plansese foarte mult.Am privit spre ea si ura pentru ea disparuse complet.
-Pai de ce nu ii spui lui ca au fost doar accidente?am intrebat eu.
-Nu ma crede!zise Hozzuz.Crede ca eu sunt vinovata.
Am luat-o pe Hozzuz si am dus-o la masa celorlalti.
-Domnule Hardy ai de dat o explicatie!urla Breno.
Sus In jos
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mier Mar 16, 2011 8:39 pm

Drake. Hoozuzz. Sarut. Sala Mare. Bal. Lacrimi. Ce se intampla? Il tineam pe Drake de mana si eram foarte fericita, pentru ca in urmatoarele cinci minute sa-l vad sarutand-o pe Hoozuzz. Am ramas masca. Timp de cinci minute m-am holbat la el sarutand-o pe ea. De ce ea? Pe altcineva nu a mai gasi? Ah, de parca numai ea ramasese in toata scoala. Numai pe ea si-a gasit sa o sarute. Poate au trecut si mai mult de cinci minute. Dar se sarutau cu atata foc, si el era atat de fericit strangand-o pe ea in brate. Nu-mi venea sa cred. El. Ea. El?! Ea?! El! Ea! El!!!! De ce el?!?! Pe altcineva nu mai gasea Hoozuzz in toata scoala?! Ce cacat se intampla?!?! Era de parca toata lumea se intorsese cu fundul in sus. De parca toata lumea se intorsese impotriva mea. Nu puteam rezista. Gata cu holbatul la ei. Jos tocurile. Am luat-o la goana. Nu-mi mai pasa de nimeni. Voiam sa nu mai stiu de nimeni si de nimic. Nici de mine. Nici de Drake. Nici de restul lumii. Fugeam. Pur si simplu. Ma izbeam de toata lumea. Dar lacrimile imi siroiau pe fatza. Dupa ce am iesit din Sala Mare, m-am indreptat spre prima baie a fetelor. Usa s-a izbit in urma mea. Dar s-a deschis din nou.
" - Kris? Esti bine?"
am auzit in spatele meu vocea calma a lui Patty.
" - NUU!!! Ti se pare ca sunt bine?! Ti se pare ca n-am vazut, sau ce Dumnezeu?! Am vazut, am vazut tot!!! Dar evident ca voua vi se pare ca sunt bine. Voi nu i-ati vazut pe iubitii vostri sarutand o straina la 5 minute dupa ce v-au sarutat pe voi si v-au soptit ca va iubesc!!!"
am tipat eu, fara sa ma pot stapani. M-am prabusit. Nu mai puteam scoate nici un cuvant. Rochia mea verde era praf. Rochia care ii placuse atat de mult. Rochia care il lasase masca. Acum nu mai valora nici doi bani. Lacrimile curgeau. Mai rau decat au curs vreodata. Machiajul mi se intinsese pe toata fatza. Podeaua baii parea din ce in ce mai confortabila. Poate ca aveam sa raman intinsa acolo tot restul serii. Cine stie?
" - Hai, Kris...linisteste-te...calmeaza-te. Ridica-te, spala-te pe fatza si hai sa ne intoarcem in Sala Mare."
m-a rugat Patty, mangaindu-ma usor pe fatza.
"Nu merita sa stai aici, distrugand minunatia asta de rochie, sa stii."
" - E deja distrusa. Dar multumesc de grija, apreciez. Voi intoarceti-va in Marea Sala, eu cred ca o sa mai stau putin pe-aici. Stiti, podeaua asta e chiar confortabila, niciodata n-am remarcat."
am raspuns eu usor.
Au ras putin. Dar nu foarte mult. Pana si eu am zambit. Dar nu pentru mult timp.
" - Dar nu. Nu plecam fara tine. Asa ca hai, hopa sus, hai la chiuveta. Ma duc sa dau drumul la apa. Sau nu. Rose, da tu drumul cat o ridic eu pe Kristin."
a spus Patty hotarata. A inceput sa ma ajute sa ma ridic. Am incercat sa ma opun. Useless. Insista. Urat de tot. Pana la urma, a trebuit sa ma supun incercarilor lui Patty. Cu chiu cu vai m-am ridicat si am reusit sa-mi tine echilibrul pana la chiuveta. Ajutata de Patty si Rose m-am spalat pe fatza.
" - Gata? E bine? Perfect, acum pot sa ma intind iar pe podea si sa plang. Multumesc fetelor. Ne vedem. Paa."
am spus eu si am dat sa ma intind iar pe podea.
" - Nu nu nu. NU te asezi inapoi acolo! Adica Patty s-a chinuit atata sa te ridice si tu ce faci?! Asta e curata bataie de joc.! Asadar hai, mergem in Sala. Si nu te opune, ma jur ca te iau pe sus!!!"
a tipat Rose la mine. M-a facut sa zambesc. Patty radea.
" - Bine, nu ma mai opun. Dar hai, mai repede, pana nu ma razgandesc. Nu! STATI!!! Sunt prezentabila? Arat bine? Rochia e sifonata? Parul cum e? Dar ochii sunt rosii? Si machiajul mai arat cat de cat bine? Aaaah, unde naiba mi-am lasat tocurile?!?!" m-am panicat eu. Fetele radeau. "De ce radeti maaa?!?! Chiar daca Drake o saruta pe alta, eu tot trebuie sa fiu prezentabila, nu?"
" - Asta e Kristin pe care ne-o amintim noi.!"
au rostit amandoua in cor.
"Si da, esti prezentabila. Asadar, haidem.!"
a spus Patty.
Am luat-o usurel, la pas, spre Marea Sala. Ma simteam bine, fara tocuri. Imi era usor sa merg. Am intrat usor in sala de bal si ne-am indreptat spre masa noastra. Andrew si Danzel ne asteptau acolo. Drake inca statea de vorba cu Hoozuzz. Parea ca imi observase intoarcerea in sala.
" - Cred ca astia sunt ai tai, nu?"
a intrebat Andrew intinzandu-mi o pereche de pantofi cu toc.
" - Aaa...da, ai mei sunt. Multumesc."
am rostit si am luat pantofii din mana lui. In timp ce ma incaltam, l-am auzit pe Andrew intreband-o pe Patty in soapta. Soapta pe care am auzit-o.
" - Cat de mult a plans?"
si i-am simtit privirea atintita spre mine.
" - S-a prabusit pe podeaua de la baie. Machiajul i se intinsese pe toata fatza."
m-a parat repede Patty.
"Paracioaso! Repede spui!"
mi-am zis in gand. Dar nu ma deranja efectiv.
" - Deci, ce facem in continuare?"
am intrebat eu, luand un fursec de pe masa. Dar n-am apucat sa-l mananc. M-am uitat prin Sala. Drake venea la masa noastra. Si nu era singur. O tinea de mana pe Hoozuzz. Am pus fursecul inapoi si am incercat sa ma controlez.
" - Hei..."
a spus el timid.
"Ce hei ti-as da eu peste cap...Dar nu. Nu sunt genul care sa se razbune. Faci ce vrei. Nu-mi pasa. Ai avut de ales, ai ales. Nu am de gand sa sufar pentru tine."
mi-am spus in gand cand s-au asezat la masa. Dar nu am apucat sa-mi termin cugetarea.
" - Domnule Hardy, ai o explicatie de dat!"
a strigat Breno, sarind de langa mine.
" - Pai...adica..."
a inceput Drake usor. Ma amuza balbaiala lui. Dar n-am avut mult timp sa ma distrez.
" - Cum adica "pai...adica..."? Cum poti sa faci asa ceva?!?!"
a sarit si Patty.
" - O haideti, nu e chiar asa mare drama...Lasati baiatul in pace..."
am spus eu usor. Dar nimeni nu ma asculta.
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Joi Mar 17, 2011 6:38 am

Breno ma prinse de guler si ma ridica in aer.Apoi m-am trezit intins in mijlocul ring-ului de dans cu o durere puternica la tampla.Toata lumea se oprise din dans si priveau spre mine si spre Breno care se aproprie suparat.
M-am ridicat si acum eram fata-n fata cu el.Breno isi incorda pumnii si m-am gandit ca o sa-mi mai iau un pumn.
-Asta pentru ce a fost?am intrebat eu frecandu-ma la tampla.
-Pentru ca esti cel mai mare bou de pe lume si ai atata tupeu incat sa faci astfel de lucruri,zise Breno...
Am privit spre el.Apoi o durere cumplita ma sageta si am simtim cum cad langa Breno.O cazatura cumplita...
-A cazut destul de rau...zise vocea lui Breno.
-Din vina ta!zise o voce care parea ca plansese mult.
-Totusi imi pare bine ca le-am copt-o lui Hozzuz si lui Sath,zise o alta voce de fata.
Am deschis ochii...Ma aflam in Spital si ceilalti discutau intre ei.
-Ce s-a intamplat?am intrebat eu.
Apoi mi-am amintit tot...Ce as fi dat ca sa mai fiu odata la bal...sa mai privesc odata la rochia lui Kristin...apoi mi-am adus aminte ca Breno mi-a dat un pumn.Si totusi de ce?De ce ma lovise Breno?
-Asta am vrea sa stim cu totii,zise Patty.Am vrea sa stim ce s-a intamplat.
-Pai ultimul lucru pe care mi-l amintesc este ca eram in fata bucatariei,am zis eu.Apoi a tipat cineva si nu stiu...
Sus In jos
Cassie Duvall
Headmistress

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Joi Mar 17, 2011 11:45 pm

Il priveam pe Drake cum statea intins in patul din Aripa Spitalului. Situatia lui imi amintea foarte bine de situatia mea. Eram sigura ca in spatele intregii povesti erau Sath, Hoozuzz si Boneclot.
Parca imi doream sa spun ceva in apararea lui, insa ceva ma oprea. Prietenia mea cu Kristin ma impiedica sa fac ceea ce consideram "corect". Stiam foarte bine prin ce trece, stiam cum e sa fie geloasa, iar prin a.i lua apararea lui Drake, era ca si cum as fi tras.o si mai mult in jos.. Ca si cum as fi daramat.o si mai mult.
Drake se chinuia sa scoata cateva cuvinte cand o ceata mult prea groasa aparu din senin in salon. Am auzit doar cateva strigate, un puternic "Crucio", dupa care am cazut intinsa pe podeaua rece. Desi ceata incepea deja sa se evapore, privirea mea se impaienjenea din ce in ce mai tare. Am mai auzit un lung "Nu", dupa care mi.am pierdut constiinta.
~
"Patty. Patty. Trezeste.te!"
Am deschis incet ochii si am vazut.o pe Kristin. Expresia fetei trada ingrijorarea sa.
Eram tot in Aripa Spitalului, intinsa pe podeaua rece.. Nu stiam cat timp am stat acolo, insa asta nici nu prea conta acum. Eram foarte curioasa sa aflu care era motivul ingrijorarii lui Kristin.
"Patty. Ceata aia a fost provocata de Sath si Hoozuzz."
"Ceata a fost provocata de Sath si Hoozuzz?" am intrebat din nou.
"Da. Se pare ca pentru tine a avut un efect mai puternic. Nu intelegem de ce", a continuat Kristin.
"Se pare ca pentru mine avut un efect mai puternic?"
"Da", mi.a confirmat Kristin."Si cineva a fost rapit".
"Si cineva a fost rapit?"
"N.auzi bine sau ce? Nu mai repeta tot ce spun eu", striga Kristin la mine, evident deranjata de intrebarile mele. "Andrew a fost rapit!" a continuat aceasta pe un ton mult mai calm.
"POFTIM?!" am strigat in timp ce ma ridicasem instantaneu de pe podea. "Andreew.. A fost rapit?"
Nu mi.a raspuns nimeni. Toti se uitau la mine.. Puteam vedea mila de pe chipurile lor.
"Nu mai stati acolo. Nu va mai uitati asa la mine! Trebuie sa.l cautam! Nu poate fi departe!" am strigat eu in timp ce lacrimile imi curgeau intontinuu pe obraz.
Simteam gustul lacrimilor. Gustul amar, atat de dureros. Atat de usturator.
Nimeni nu se misca. Continuau sa se uite la mine. "Ce e cu ei? Sunt nebuni? Au de gand sa stea nemiscati toata ziua? Trebuia sa facem ceva!", mi.am spus eu.
M.am ridicat in timp ce ma chinuiam sa.mi pastrez echilibrul.
"Haideti odata!" am strigat din toate fortele."De ce stati?"

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Joi Mar 17, 2011 11:52 pm

Ceata. Apoi tortura. O tortura cum nu mai simtisem niciodata. Parca o mie de ace imi intrau in corp. Am urlat, sau poate doar am crezut ca am facut-o. Nu stiam daca scosesem vreun cuvant. Am cazut in genunchi. Vroiam sa se termine durerea, imi doream sa mor, sa nu mai simt nimic. Sangele curgea din gatul pe care m-il tot zgariam. Nu credeam ca pot sa simt o durere mai mare. Dar m-am inselat. Parca o sageata de foc imi intrase in cap. Niciodata nu am mai simtit asa ceva. Vroiam sa ma dau cu capul de pereti, sa scap de durere, dar, deodata, aceasta se opri, iar eu, sfarsit, am lesinat.

Un ras. Acesta a fost primul lucru pe care l-am auzit dupa lesin. Un ras ascutit si rece. Un ras ce nu prevestea nimic bun. Am deschis ochii, si am vazut cele 2 persoane pe care le detestam: Sath si Hoozuzz. Ma adusesera intr-un fel de camera mare. ce semana foarte mult cu Sala Mare.
-Buna, Breno! spuse Sath batjocoritor, oprindu-ma din observatia camerei. Iti place unde te-am adus? Seamana mult cu Sala Mare acum, in seara Balului, nu?
Acum ca spusese asta mi-am dat seama ca avea dreptate. Chiar semana.
-De ce m-ati adus aici? am spus eu.
"Intrebare intutila, idiotule!" imi spuse o voce din mintea mea. Avea dreptate, era clar ca vroiau sa ne mai faca ceva.
-Parca n-ai stii! rase Sath. Dar hai sa-ti spun de ce am vrut sa te luam tocmai pe tine. Vezi tu, pana acum mi-ai....
-Hm, hm! tusi Hoozuzz.
-Ne-ai incurcat mereu planurile, relua Sath. Te-ai impacat cu draga mea Patty, ai oprit blestemul aruncat asupra lui Drake si probabil ca orice vom incerca, tu ne vei opri din nou.
-TE INSELI! am urlat. Nu eu te-am oprit, ci NOI! Drake a rezistat blestemului, si l-a inlaturat atunci cand a vazut-o pe Kristin, stiu asta! Iar Patty....nu eu am iertat-o pe Patty, amandoi am gresit, si ne-am cerut scuze. Si stii de ce? Pentru ca eu o iubesc si ea ma iubeste, o iubesc mai mult decat orice pe lume, si nu as mai putea sa incerc sa ma razbun pe ea niciodata!
-Aaaa, da....mi-a spus Boneclot de mica voastra aventura si de jurnal.....se pare ca i s-a parut ca pe ea o iubesti defapt....ce-ar fi sa-i spun asta lui Patty? Bineinteles, dupa ce voi strecura o picatura din asta intr-unul din paharele din care bea.
Scoase o mica sticluta pe care mi-o arata. Era clar ca acolo se afla o Potiune a Dragostei, una puternica.
-Dar stai linistit, mai spuse el, nu te voi lasa fara partenera. Hoozuzz iti va da si ea una din micile noastre "tratatii" ale dragostei.
Hoozuzz scoase la randul ei, o sticluta si se apropie cu ea de mine. Nu puteam sa beau aia. Nu acum. Patty ar fi fost distrusa. Dar nu ma puteam opune. Potiunea imi aluneca pe gat, iar eu, legat fiind, nu aveam ce face. Deodata, ura pe care o simteam pentru Hoozuzz, se transforma in iubire. O iubire puternica, patimasa, nebuna. Dar o imagine imi invada mintea: eu si cu Patty, impacandu-ne. Sarutarile, imbratisarile.....Capul incepu sa ma doara, dar acum un singur lucru imi mai umbla prin minte: mai era o singura ora pana la sfarsitul Balului, iar eu nu avusesem acel moment de vis la care visasem de saptamani. Trebuia sa scap. Invisesem potiunea, dar nu trebuia sa o arat.
-Te iubesc! i-am strigat lui Hoozuzz.
Nu imi convenea deloc ceea ce faceam, dar trebuia sa ma prefac. Trebuia, ca sa o gasesc pe Patty si sa ies din camera asta.....

Ultima editare efectuata de catre Andrew Breno in Vin Mar 18, 2011 6:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Data de înscriere : 22/12/2010
Vârsta : 18

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Vin Mar 18, 2011 5:48 pm

Se intamplasera atat de multe intr-o noapte atat de scurta... Nu ii vedeam sfarsitul. Era ca un coridor fara sfarsit. Un coridor plin de obstacole.
Stiind ca in Hogwarts nu putem disparea, Hozzuzz si Sath nu erau prea departe.
- Patty, poate ai dreptate... Trebuie inca sa fie in zona. Avem timp pana lasfarsitul balului...
- BAL?! Tu la bal te gandesti? Andrew e in pericol de moarte si tu te gandesti la bal? izbucni Patty.
Avea dreptate. Imi era scarba de mine. Cum puteam fi atat de egoista?
Ma gandeam unde ar putea fi...
- Padurea Interzista, Hogsmeade sau... Camera secreta? am intrebat, catre ceilalti.
Se gandira o vreme...
- Inainte sa plecam prea departe, ar trebui sa verificam Camera Necesitatii.
Ceilalti erau de acord. Patty... distrusa. Imi parea foarte rau pentru Andrew. Mereu el si patty erau loviti de probleme. De ce nu mi se intampla mie?
Am luat-o incet catre etajul 5, pentru a nu bate la ochi intr-o seara atat de linistita. In sfarsit, ajunsesem in fata Camerei, dar... Nicio usa...
- Daca ar fi sa rapim pe cineva si sa il aducem aici... Ce decor am alege? intreba Danzel.
- Cu siguranta unul care ii aduce aminte de amintiri neplacute, spuse Drake, gandindu-se.
- Sau unul in care s-a simtit bine, pentru a-i aduce aminte de momentele frumoase si de suferintele din prezent, completa Kristin.
Patty era prea trista pentru a se gandi la asa ceva. Plangea in continuare.

Ultima editare efectuata de catre Rose White in Mar Mar 22, 2011 7:08 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://hparmy.forumgratuit.ro/
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Lun Mar 21, 2011 2:52 pm

EU SCRIU. Stop.
Sus In jos
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Lun Mar 21, 2011 4:03 pm

OOC: Rose, editeaza si scrie "Pana la sfarsitul Balului". Andrew la asta s-a referit.

Imi parea rau pentru Patty. Cine stie unde era Andrew acum? Cine stie ce i se intampla?
" - Patty. Stai. "
am spus eu si am prins-o de umar.
" - Da, ce e? Zi mai repede, n-am timp sa astept. "
s-a rastit ea la mine.
" - Orice ar fi. Indiferent cand. Indiferent de locul in care ne aflam. You can always count on me. On us. "
am spus eu, uitandu-ma la Drake. Cuvintele mele pareau sa fi avut un efect asupra ei. S-a uitat la mine. Parea sa aiba lacrimi in ochi. A dat din cap si a plecat. Am privit-o ducandu-si mana la gura, incercand sa-si stapaneasca lacrimile. Miscarea aceea imi era cunoscuta. Poate chiar prea cunoscuta. O faceam din ce in ce mai des.
" - Haidem! "
a spus Drake punandu-si mana pe dupa umerii mei si sarutandu-ma pe obraz.
" - Nu ar fi mai bine sa ramai in Spital? Daca totusi se mai intampla ceva? Sigur esti bine? "
l-am intrebat eu putin ingrijorata, in timp ce-mi puneam bratele in jurul gatului lui. Nu am apucat sa-mi termin sirul de intrebari. M-a intrerupt. In cel mai romantic mod cu putinta. Strangandu-ma in brate si sarutandu-ma.
" - Cred ca esti destul de bine ca sa vii. Haidem atunci. "
am spus eu si am pornit pe urmele lui Patty.
Mergeam repede, grabindu-ne sa o prindem din urma pe Patty. Se indrepta spre Camera Necesitatii. Nu-mi placea locul ala. Prea multe lucruri rele se intamplasera acolo. Dar nu aveam ce face. Trebuia sa il gasim pe Andrew. Pur si simplu trebuia. Nu o vedeam pe Patty fara el. Ajungand pe holul acela atat de vizitat de noi in ultimul timp, am vazut-o pe Patty in fatza usii. Ne astepta pe noi patru.
" - Intram? "
am intrebat eu usor.
" - Nuuu, o sa stam aici, rugandu-ne sa iasa Andrew fugind de dinauntru"
a strigat Patty la mine, ironizandu-ma.
Dar ca sa vezi. Ironia sortii. Intamplarea facea sa se intample exact lucrul pe care il spusese Patty. El s-a izbit in ea. Din fuga.

OOC: Scuze ca e scurt si incoerent, dar mai mult de atat nu pot face acum. Poate data viitoare...Scuzeee.
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Mar 29, 2011 8:44 pm

Doar ce deschisese usa, si fugisem ca din pusca. Dar am fost oprit imediat. Ma ciocnisem de cineva. Nu mi-a luat mult sa-mi dau seama ca acel cineva era o ea. Si nu oricine, ci Patty. Din nefericire, nici lui Sath si Hoozuzz nu le lua mult sa ne prinda pe noi doi. Iar cu ceilalti fu usor: dupa ce ne legara, ii amenintara pe ceilalti ca daca fac o singura miscare, ne ucid. Apoi i-au legat si pe ei. Eram asadar nepunticiosi, fara speranta scaparii.
-Mai, mai, mai, a venit si ea la tine, Sath, atat de mult te iubeste! spuse ironic Hoozuzz.
Fiecare se apropie de noi cu potiunile. Eu o mai invinsesem odata, dar nu cred ca as fi rezistat si a 2-a oara, mai ales la cat de slabit eram. Si nici Patty nu cred ca o putea invinge. Dar eu nu suportam gandul ca ea ar putea invinge, iar eu as fi cel invins. Nu suportam gandul ca as putea sa o sarut pe Hoozuzz, sa o imbratisez, toate in fata lui Patty si a prietenilor mei. Asa ca am facut singurul lucru care mi-a trecut prin minte: am incercat sa ma fac sa lesin.
M-am rostogolit cu scaunul pe podeaua de piatra. Apoi, am inceput sa ma lovesc cu capul de dale. Stiam ca prietenii mei erau stupefiati si ma credeau probabil nebun acum. Dar nu imi pasa! Trebuia sa lesin! Nimeni nu ma oprea, ceea ce era perfect. Curand sangele tasni din capul meu. Mi-l sparsesem. Durerea era incredibil de mare. Asta voiam. O ultima lovitura cu toata forta, dala de piatra fu acoperita de sange, apoi am auzit un tipat urmat de un "NU!" puternic. Apoi........nimic in afara de intuneric, un intuneric care ma inghitea. Imi pierdeam cunostinta..........

O respiratie usoara. Apoi, o miscare pe dalele de piatra de langa mine. Astea au fost primele lucruri pe care le-am auzit. Usor, usor am deschis ochii. Dupa cateva secunde, timp in care a trebuit sa ma obisnuiesc cu lumina, am izbutit sa vad un chip. Un chip frumos, cu trasaturi fine, care ma privea ingrijorat. Un chip cu ochi negri, in care ma pierdeam adeseori. Chipul ei, al lui Patty.
-Ce s-a....... am ingaimat.
Sari imediat asupra mea. Ma imbratisa strans, prea strans. Apoi lacrimile incepura sa-i curga din ochii ei frumosi.
-Cand te-am vazut ca ai inceput sa te lovesti, am crezut ca....ca....
-Ca mi-am pierdut mintile? am spus chicotind.
-Nu glumi! spuse ea, uitandu-se oarecum suparata la mine.
Dar imediat ma prinse din nou intr-o imbratisare puternica.
-Hei, asteapta macar sa ma ridic, am zis razand.
Ma ajuta sa ma ridic, apoi ma imbratisa din nou.
-Ceilalti unde sunt? am intrebat.
-Au plecat. Defapt, nu! Eu i-am trimis. Ei nu aveau nimic de-a face cu toate astea. Asta era lupta noastra. Trebuia sa fie doar lupta noastra! Au prins sfarsitul Balului.
-Stai putin. Ce s-a intamplat defapt, dupa ce am lesinat eu?
-Ei bine....Kristin a fost prima care a inteles ce voiai sa faci, si a reactionat imediat, cautand bagheta. Apoi a lovit-o pe Hoozuzz. Imediat a scapat Danzel si l-a atacat pe Sath. Am reusit sa ii invingem repede. Apoi, ne-am asigurat ca nu ne vor mai deranja noaptea asta.
-Bine, nu vreau sa aflu ce le-ati facut, e mai bine sa nu stiu.
Patty rase. Scapasem de Sath si Hoozuzz, dar prea tarziu. Era 2 dimineata. Probabil ca doar eu si Patty eram treji. Balul se terminase de 2 ore. Toata lumea avusese parte de momentul magic mult dorit alaturi de persoana iubita. Toata lumea inafara de mine si ea. De ce noi? De ce mereu noi?
Am dus mana la cap. Nu ma mai durea. Stiam ca Kristin cunostea vraji de vindecare, deci nu eram surprins.
Bratele ei se incolacira in jurul gatului meu. Se gandea, probabil, la acelasi lucru ca mine. Oare aveam vreodata sa scapam de Sath si Hoozuzz, sa fim numai noi doi, sa ne bucuram de iubirea celuilalt?.............

OOC: Urmatorul e postul lui Patty, sigur! Sper ca saptamana asta sa terminam si Balul :-? Apropo, am avut un post urat rau, dar m-am gandit ca trebuie sa continuie cineva....
Sus In jos
Cassie Duvall
Headmistress

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Sam Iun 04, 2011 11:47 pm

Desi eram fericita pentru felul in care se terminasera ultimele evenimente, simteam un gust de regret. Mi.ar fi placut sa le permit si prietenilor nostri sa se bucure alaturi de noi, si nu sa.i trimit in alta parte. La urma urmei, cu totii au ajutat la invingerea lui Hoozuzz si Sath. Cu totii erau parte din viata mea. Ei m.au ajutat sa nu mai fiu acea fata ce traia in propria ei lume. M.am incruntat si mi.am indepartat insa acest gust de regret. Nu.si avea rostul; nu in momentul de fata. Ma simteam de parca eram luminata dinauntru de stralucirea propriei mele sperante; speranta ca o sa fim in continuare fericiti, alaturi unul de altul. Imi pierise tot cheful de a simti din nou cum imi incoltesc in minte semintele ingrijorarii.

Cand am deschis usa catre Sala Mare, unde avusese loc Balul de Iarna, mirosea puternic a levantica si a menta; ma simteam de parca tocmai patrunsesem in niste amintiri de Craciun care nu imi apartineau. Incaperea era slab luminata. Am avut senzatia ca luna, o aschie semicirculara, mi.a zambit; insa nu am avut prea mult timp sa o analizez, caci Andrew m.a prins de mana si m.a tras incet spre mijlocul salii.

Mi.a luat mainile si mi le.a pus pe umerii sai, iar mainile sale le.a asezat intr.un mod lin pe spatele meu. Nu.mi puteam explica de ce mereu cand ma atinge cu atata finete ma trece un fior prin tot corpul. Fara muzica, am inceput sa schitam pasii unor dansatori. Dupa cateva momente de liniste, si.a scos bagheta, a soptiti cateva cuvinte, dupa care a aparut un trandafir rosu in palma sa. L.a saruta usor si mi.a spus:
    "Poftim. Petalele catifelate ale acestei flori vor pastra pentru totdeauna iubirea ce ti.o port. Cand nu vom fi alaturi unul de altul, cand iti va fi dor de mine, ia acest trandafir si saruta.l. E semnul dragostei ce ti.o port; e semnul devotamentului meu."
    Mereu reusea sa ma suprinda; mereu ma lasa aproape fara cuvinte.
    " Te iubesc! " a fost tot ce am reusit sa.i spun.

Mi.am ridicat o mana si am luat trandafirul oferit de Andrew. Cu cealalta mana am schitat conturul buzelor sale. Era incredibil cat de mult il iubeam. M.am apropiat incet si i le.am sarutat. In momentul in care am ramas aprope fara aer, m.am retras din sarut, mi.am pus frumos bratele in jurul gatului sau si l.am strans tare. Nu vroiam sa.i mai dau drumu; niciodata.

Cassie ♥ Andrew

Ultima editare efectuata de catre Cassie Duvall in Vin Iun 10, 2011 10:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Iun 07, 2011 12:09 am

Asta era. Momentul magic. Momentul fantastic. Momentul pe care mereu il asteptasem, pe care il visasem in fiecare noapte, de cand fusese anuntat Balul. Eu si ea, in mijlocul ringului de dans, imbratisati, uitand de tot si toate, imbatati de fericire. Momentul ala sosise, il traiam cu adevarat, era de nedescris fericirea care ma cuprinsese. Ii simteam parfumul, parul matasos pe fata, bataia inimii, dar de fapt nu simteam nimic. Traiam si respiram, dar nu eram constient de nimic, creierul meu nu putea sa asimileze nimic. Singurul lucru pe care il stiam era ca nu voiam sa se termine momentul acela. Voiam sa ramana pana la sfarsitul timpului, sa nu fie intrerupt de nimic si nimeni. Puteau sa treaca ore, zile ,saptamani, ani, si tot nu i-as fi dat drumul din acea imbratisare. Dar stiam ca trebuie. Mi-am luat usor mainile de pe spatele ei, dar ea se stranse imediat mai tare de gatul meu.
-Nu. Nu vreau sa se termine, sopti usor, uitandu-se in ochii mei.
-Dar stii ca va trebui la un moment dat.
-Da, dar acel moment nu trebuie sa fie acum.
Mi-a luat usor mainile si le-a dus pe spatele ei, lasandu-se din nou in bratele mele. Era absolut minunat. Dupa cateva minute bune am reusit sa ne despartim. M-am apropiat usor de ea, i-am luat mainile intr-ale mele, si i le-am sarutat. Apoi, am spus:
-Stii, eu inca nu am dat un raspuns acelui "Te iubesc!" al tau.
-Ai dreptate. Si cam care ar fi raspunsul pe care vrei sa il dai?
-Il poti ghici si singura, nu? am spus, zambind usor.
-Cred ca da. Dar....imi poti da un indiciu, ca sa fiu sigura?
-Pai, ia sa vedem....Ce spui de asta?
Inca tinandu-i mainile intr-ale mele, m-am apropiat usor de ea, sarutand-o. Adanc, tandru, si cu cea mai mare grija posibila. Abia cand am simtit ca nu mai pot respira, am indepartat buzele mele de ale ei.
-Acum sunt sigura de raspuns, spuse ea.
Cu greu am pornit-o spre Camerele de Zi. Stiam ca nu se terminase. Stiam ca Sath si Hoozuzz aveau sa continue sa incerce despartirea noastra. Stiam ca nu avea sa ne fie usor sa ii oprim. Dar ne aveam unul pe celalalt. Aveam speranta ca vom fi impreuna mereu. Iar acea seara avea sa ramana pentru totdeauna in amintirile noastre. Nu obtinusem un moment pe scena, in fata tuturor. Dar obtinusem o seara in care sa nu ne facem griji, sa uitam de toate, si sa ne bucuram doar de sarutarile si imbratisarile celuilalt si de faptul ca ne iubim.

OOC: Am onoarea de a incheia acest RPG, pornit tot de mine. RPG ce s-a intins pe parcurs a luni bune, dar care intr-un final a fost terminat. Ultimul meu post nu este foarte stralucit, mai ales ca am cateva momente in care nici eu nu am stiut exact ce sa zic. Doar...doar incercati sa va imaginati, atata tot, poate intelegeti mai bine. Multumesc tuturor celor care au participat la acest RPG.

RPG INCHEIAT!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   

Sus In jos

Balul de Iarna
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts :: Sala Mare-
Mergi direct la: