AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

Balul de Iarna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Andrew Breno
Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Balul de Iarna   Dum Dec 26, 2010 3:09 pm

M-am sculat de dimineata si m-am uitat pe fereastra. Ningea cu fulgi mari si jumatate din scoala era deja afara, batandu-se cu bulgari sau construind diverse lucruri din zapada sau gheata. Eu mereu ma sculam pe la 8:45, ceea ce inseamna ca mereu intarziam la masa de dimineata. Imi placea sa-mi fac intrarea triumfala la ceva timp dupa ce incepea micul dejun, si sa vad cum toate perechile de ochi din Marea Sala se indreapta spre mine. Fusesem avertizat si sfatuit de nenumarate ori de profesori si de directoare sa nu mai intarzii, insa stiam ca nu au ce sa-mi faca. Cei din anii I, II si III se uitau in fiecare zi. Majoritatea se obisnuisera cu intarzierile mele. De ce intarziam? Pentru ca in fiecare seara, impreuna cu prietenii sau singur, cautam diverse lucruri sau aventuri.
In fine, nu e important sa spun acum ce se intampla la masa de dimineata, ci sa povestesc un eveniment ce avea sa-mi faca viata un calvar.
Am coborat scarile de marmura si am intrat in Marea Sala, ce nu era plina decat pe jumatate. Erau inauntru doar elevii din anii VII (an in care eram si eu), VI, V, si cativa din anii mai mici. M-am indreptat spre masa Cercetasilor, constient de orele grele pe care le aveam azi: Istoria Magiei, Transfigurari, Previziuni despre Viitor si, dupa pranz, 2 ore de Potiuni. In acea dimineata nu se intampla nimic neobisnuit, cu exceptia faptului ca cineva umpluse peste noapte armurile cu bombe de balegar ;) . La sfarsitul orei de Potiuni, insa, am auzit vestea:
-Trebuie sa va anunt, spuse directoarea, ca anul acesta vom reorganiza Balul de Iarna!
Fetele incepura sa chicoteasca, dar la privirea aspra a directoarei, tacura brusc. Eu imreuna cu Danzel si Drake ne uitam pierduti la ea. Bal? Dar eu nu stiam nici macar sa dansez!
-Va sugerez sa va cautati fiecare cate o partenera, baieti, deoarece voi veti fi obligati sa veniti la Bal! spuse rastit directoarea.
-Dar nu......am incercat sa protestez.
Nicio sansa! Directoarea ma ingheta cu privirea ei si mi-am dat seama ca nu mai pot spune nimic, deoarece directoarea castigase.
La sfarsitul orei, mergeam impreuna cu Danzel si Drake spre Turnul Cercetasilor, fiind inca tulburat dupa cele spuse de directoare. Ar fi fost cineva pe care vroiam sa invit, dar nu cred ca aveam vreo sansa............

OOC: Ideea mi-a venit aseara in timp ce citeam capitolul cu acelasi nume din "Scoala de Vrajitorie". Very Happy Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Dum Dec 26, 2010 5:03 pm

Aflasem de Balul de Iarna. Eram foarte entuziasmata. Speram sa fiu invitata. Imi doream. Dar cum stiam ca baietii sunt obligati sa mearga, nu-mi faceam chiar griji. Dupa ce am aflat de bal am cautat-o instantaneu pe Patty. Si ea ma cauta. Faptul ca eram in case diferite nu ne impiedica deloc sa fim prietene. De foarte multe ori ne plimbam impreuna, radeam impreuna, era amuzant. Asa si acum. Cand ne-am intalnit am inceput sa vorbim mult si incoerent. Si radeam. In continuu radeam. "Ok, hai sa ne calmam si sa incercam sa vorbim totusi normal" am zis eu. "Bine. Deci, vrei sa mergi, nu?" m-a intrebat ea. "Evident!" am raspuns eu si ma gandeam. "Te gandesti la cine vrei sa te invite, nu?" a ghicit ea si a spus fara urma de indoiala. "Da...Tu cu cine ai vrea sa mergi?" am intrebat eu usor. "Promiti sa nu razi?" a intrebat ea cu un zambet pana la urechi. "I solemnly swear I'm up to no good" am citat eu. "Cu Andrew" mi-a raspuns ea fara sa clipeasca. Nu m-a uimit. Banuiam ca vrea sa mearga cu el. Acum era chestia ca el s-o invite. "Dar tu cu cine vrei sa mergi?" a intrebat ea cu o sclipire de amuzament in ochi. "Eu? Pai eu..." am inceput eu. "Haide, nu te mai eschiva, stii ca nu tine" m-a repezit ea. "Cu Drake" am zis eu fara sa respir. "Stiam eu! Stiam ca-ti place de el! Am vazut dupa cum te uiti la el cand il vezi!" strigat Patty repede. "Usoooor! Taaaaci!" am inceput eu cand am vazut cum tipa. "Scuzee, n-am vrut." s-a scuzat ea. "Oooof, trebuie sa fug, am un morman de teme de scris pe maine. Mai vorbim!" a spus ea repede si s-a indreptat spre Turnul Cercetasilor. Si pe mine ma ingropau temele, dar nu la asta ma gandeam eu. Am inceput sa merg sovaitor spre camera de zi a Astropufilor.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Dum Dec 26, 2010 6:13 pm

Nu mi-a venit sa cred cand ne-a zis directoarea.Dar trebuia totusi sa invit pe cineva.
Nu mi-a venit sa cred cate fete erau in scoala.Nu observasem pana atunci.
Dar Breno avea soarta cea mai grea fiind tot timpul urmarit de fete care clipeau in continuu.
-Ar trebui sa inviti urgent pe cineva,i-am spus eu.
Breno nu raspunse doar zambi distrat.
Apoi am vazut-o pe Kristin mergand cu Patty si privindu-ma rugator.
Nu stiam ce sa fac...Nu eram sigur ca vream sa merg la bal.Dar inainte sa-mi dau seama ce fac m-am auzit intreband-o pe Kristin:
-Vreisamergicuminelabaluldeiarna?
-Poftim?zise ea rosind.
-Vrei sa mergi cu mine la balul de iarna?
-Pai...incepu ea.
-Bine,daca nu vrei...am zis eu.Voi invita pe altcineva...
-Ba da vreau!zise aceasta.
Si pleca cu Patty vorbind cu aceasta entuziasmata.
Mi s-a parut ca am auzit-o pe Patty zicand:"Sa vedem daca ma invita Andrew".Dar cand m-am intors mi-am dat seama ca nu ea zisese asta ci o alta fata de la Viperini care vorbea cu o prietena...
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Data de înscriere : 22/12/2010
Vârsta : 18

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Dum Dec 26, 2010 7:08 pm

OOC: Sper ca nu va suparati daca intru si eu...

Eram foarte entuziasmata de marele eveniment, insa imi era greu sa imi aleg un baiat, cu toate ca stiam cine era alesul... Statea la masa impreuna cu partenerii sai, Drake si Andrew.
- Asta nu se va intampla... oftez eu.
- Ce, ce sa se intample? intreba Kristin mirata.
- Aaa, nimic...
- Oh, haide. Toata lumea a observat cum il privesti pe Danzel...
- Sunt chiar asa de evidenta?
- Pai...
- Dar, crezi ca el s-ar uita la mine? Fii serioasa!
Kristin privi in pamant, dezorientata. Era clar ca nu stia ce sa zica.
- El nu da niciun semn! spun eu.

Cassie Duvall
Headmistress

Data de înscriere : 19/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Lun Dec 27, 2010 1:16 pm

Ma despartisem de Kristin dupa cateva minute de mers impreuna. Ea se ducea in Sala Mare, iar eu in camera de zi a Cercetasilor. Aveam atat de multe de scris si nu vroiam sa las absolut nici o tema nerezolvata pana in saptamana dinaintea balului. Atunci trebuia sa am timp de pregatiri.
Urcam plictisita scarile spre pasajul secret catre Camera de zi.
"Carte cu viermi", am spus catre doamna grasa ce ma privea din tablou.
Mi.am aruncat geanta plina cu carti pe primul fotoliu mai comod, din fata unei mese si apoi m.am asezat si eu langa ea. Incepeam sa.mi scot din micul ghizdan improvizat cartile pentru Potiuni. Aveam atatea de scris la potiuni! Mi.am aranjat frumos cartile pe masa, mi.am scos mai apoi sticluta cu cerneala mov si pana. Toti profesorii aveau ceva impotriva culorii cernelei mele, insa nici unul nu reusise sa ma oblige sa nu o mai folosesc. Infine, revenind la oile noastre, mi.am deschis caietul cu notitele din clasa, mi.am scos o foaie curata de pergament, mi.am inmuiat penita in cerneala si ma pregateam sa scriu primele cuvinte:

"Potiunea de imbatranire~Scurt referat"

Am incercat sa ma concentrez la ceea ce urma sa scriu, insa nu puteam. In minte imi aparuse fata lui Andrew. Zambetul sau perfect, ochii sai caprui.. Erau doar doua lucruri care ma fermecasera la el. Mi.am deschis caietul cu notite la sfarsit, unde aveam facut un portret al lui. Imi placea sa desenez in general, dar sa il desenez pe el.. Era cea mai frumoasa ocupatie. Langa parul sau desenasem acum o inimioara mica, privindu.o fara sa clipesc. Era atat de frumos daca si el m.ar iubi..
Auzisem tabloul ce ducea in Camera noastra de zi deschizandu.se. Automat mi.am inchis si eu caietul. Cel care intrase era Drake. Paru foarte fericit sa ma gaseasca asa repede:
"Nu o sa.ti vina sa crezi! O fata de la Viperini vrea sa mearga la bal cu Andrew!"
"Si?"
"O sa faca orice sa o invite", imi raspunse acesta grabit.
L.am lasat singur, alaturi de caietele mele si am inceput sa alerg. Asa ceva nu putea fi adevarat. Am iesit din Camera, cautandu.o pe Kristin. Ea trebuia sama ajute. Andrew nu putea invita alta fata!

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dumbledore.forumagic.net
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Lun Dec 27, 2010 4:53 pm

Dupa ce am anuntat-o pe Patty m-am dus sa-l caut pe Breno.
Acesta bea niste suc de dovleac intr-o clasa goala.
-Buna,Breno,am inceput eu.Ai invitat pe cineva la bal?
-Ma pregateam sa o invit pe ea,zise Breno privind in gol.
Crezand ca se referea la Patty mi-a mai crescut inima.
-Stii ce am auzit?l-am intrebat eu.O fata de la viperini vrea sa te invite la bal.Ar trebui sa ai grija ce bei.
-Deci o cunosti!zise Breno ridicandu-se.
-Pe cine?am intrebat eu uimit.
-Pe ea,zise Breno oftand,pe Hoozuzz.
-Cum!?am zis eu.Vrei sa o inviti pe ea.
-Da!zise Breno zambind.
Si atunci am facut legatura.Sucul de doveac...Probabil ca ii pusese o potiune de dragoste.
Chiar atunci in camera intra Patty cu o sticluta in care era o potiune albastra...
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 11:54 am

M-am ridicat de pe scaun cu scopul de a merge la Hoozuzz, pentru a o invita la bal. Chiar atunci intra Patty pe usa cu o potiune in mana. Alerga si se arunca pe mine, spunandu-i lui Drake sa ma tina. Ma zbateam. Vroiam sa scap si sa ajung la Hoozuzz. Drake ma tinea insa foarte strans, iar Patty imi turna ceva pe gat. Era o potiune cu gust placut, de cirese amare. Mi-am simtit capul invartindu-se si am lesinat.
Cand mi-am revenit am vazut pe cineva aplecat deasupra mea. Am clipit si am vazut ca era Patty. Langa ea statea Drake. El ma ajuta sa ma ridic, apoi imi spuse ca o fata de la Viperini imi daduse o potiune de dragoste. Imi povesti si ca Patty venise si ma oprise sa o invit pe fata chiar la momentul oportun. M-am uitat la Patty. Ea ma privea fix. M-am simtit stanjenit si am vrut sa pun intrebarea.
-Pai, Patty, as vrea..................as vrea sa-ti multumesc! incepui eu incurcat. Si as mai vrea..........
-Da? ma intreba ea privindu-ma insistent.
-Sa te intreb daca vrei sa............ma lasi sa ma uit pe tema ta de la Potiuni!
-A! Da...sigur! ingaima ea. E langa foc! mai spuse si iesi plangand din camera.

Ziua urmatoare m-am simtit extrem de prost. In plus, auzisem ca 5-6 baieti vroiau sa o invite pe Patty la Bal. Printre care (ironia sortii!) si Sath Alexander, rivalul meu de la Viperini! "Patty il va refuza! Patty il va refuza!" ma tot gandeam. Dar stiam ca era greu. Foarte multe fete doreau sa mearga cu Sath la Bal, si foarte multe vroiau sa mearga cu mine. Eu, Sath si Danzel eram singurii baieti ramasi fara partenera din anul VII. Danzel o placea pe Rose, dar nu avea curajul sa o invite. "Ca mine!" ma gandii eu.
Mergeam cu Drake pe coridor, si la un moment dat acesta spuse:
-Trebuie sa o inviti, omule! Altfel, o sa ti-o ia Sath inainte.
-Da, dar nu am curajul! i-am raspuns. O nu! Iarasi! am spus eu disperat uitandu-ma in fata, acolo unde era un grup de fete din anul V.
Chicotira cand trecuram pe langa ele. Imediat dupa, l-am vazut pe Sath cu grupul lui de sustinatori Viperini. Ce lingusitori! M-am hotarat instantaneu! Nu puteam sa o pierd pe Patty in fata lui! Am urcat singur in fuga scarile spre Camera de Zi a Cercetasilor! Era pustie. O singura persoana statea langa foc si plangea usor. M-am apropiat si am vazut ca era Patty..........
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 12:41 pm

Facusem o plimbare in imprejurimile lacului impreuna cu adnan dupa care intrasem in castel...
- Adnana... Trebuie sa il intreb, dar nu am curaj!
- Pai cred ca acum ai ocazia...
Mi-am dat seama despre ce vorbea. Danzel era se apropia de noi.
- In sfarsit singur! oftez eu. Trebuie s-o fac!
- Succes! imi ura Adnana si isi schimba directia de mers.
- Danzel, eu ma intrebam daca vrei sa... imi arati si mie tema la Istoria Magiei.
- Sigur! Poftim...
Am luat pergamentul si m-am indreptat catre camera necesitatii.

Cassie Duvall
Headmistress

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 12:45 pm

Stateam in fata semineului din camera de zi si priveam pierduta flacarile rosiatice ce dadeau sa iasa din el. Simteam cum din cand in cand imi curgeau cateva lacrimi din ochi. In ultimele zile inafara de plans nu prea stiam sa fac altceva.
Imi doream sa ma invite la bal. Imi doream atat de mult asta. Insa.. De ce nu o facea? Mereu aveam senzatia ca ma place. Ii observam de atatea ori privirea calda indreptata spre mine. Ii observam de atatea ori zambetul sau perfect ce aparae pe fata sa atunci cand ma vedea. Ii observam comportamentul putin timid de fiecare data cand eram prin preajma sa.Imi aminteam cum alergam unul dupa altul, desculti prin roua diminetii in rasarit zilelor de primivara. Imi aminteam cum stateam seara sub cerul liber, luminat de mica luna si ne uitam la stele. Imi aminteam ce repede zburau orele pe care le petrceam impreuna. Pentru o fata, toate acestea sunt semne destul de evidente ca un baiat te place. Insa.. Oare la el nu se aplica aceeasi regula?
Erau cativa baieti despre care auzisem ca vroiau sa ma invite la Balul de Iarna. De ce ei vroiau sa ma invite, si Andrew nu? De ce pateam asta? Lacrimi de iubire incepeau din nou sa.mi cada pe obraz.
Am simtit cum cineva se apropia de mine. Imi stersesem repede cu mana ultimele lacrimi calde ratacite pe obrajii imbujorati de la caldura. Mi.am intors capul sa vad cine era in spatele meu. Andrew. Se uita cu ochii sai caprui la mine.
"Ai plans?" m.a intrebat el cand mi.a vazut fata si s.a aplecat langa mine.
"Nu", am mintit eu.
Ma asteptam sa insiste, insa a lasat.o asa. Ma bucuram ca nu a continuat, nu vroiam sa mai vorbesc despre cum ma simteam. I.am zis insa apoi:
"Daca ai venit sa.mi spui ca ai invitat pe nu stiu care la bal, poti pleca!"
"De fapt.. Mi.ar fi placut sa te invit pe tine", imi spuse el aparandu.i zambetul pe care il adoram.
Nu imi venea sa cred ce auzisem.. Nu imi venea sa cred.

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 1:01 pm

In momentul in care ii pusesem intrebarea, inima imi batea sa-mi sparga pieptul. O iubeam. O iubeam atat de tare incat, daca ar fi spus "Nu!", m-as fi simtit distrus. Dar nu spuse "Nu!". Dimpotriva raspunsul ei a fost afirmativ. Acel "Da!" care imi incalzi inima, care o facu sa se topeasca. Eram linistit. Stiam ca merge cu mine si nu cu Sath. Simteam ca ma iubeste si ea, dar nu avusesem curajul sa-i marturisesc dragostea mea niciodata. Asta era momentul! Sau poate nu......"Mai bine ii spun la bal!" m-am gandit. "Dar ar insemna ca trebuie sa astept.......".
Nu-mi mai continuai gandul. Patty ma lua in brate. Ii simteam parul cazand usor pe fata mea. Ii simteam parfumul care ma imbata cu mirosul sau puternic si placut. As fi vrut sa nu se termine niciodata momentul acela. Dar sfarsitul veni devreme, mult prea devreme! Gaura din tablou se deschise si prin ea intra............
Sus In jos
Cassie Duvall
Headmistress

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 1:18 pm

Gaura din tablou se deschise si prin ea intra Danzel. Inca il tineam in brate pe Andrew, dar Danzel nu observase asta. Se apropie de primul fotoliu din camera. Observasem ciudatul fel in care isi dadu drumu din picioare, si cazu pe fotoliu parca sfasiat de o durere mult prea mare pentru el. M.am retras incet din bratele lui Andrew. Din fotoliu, baiatul incepu sa vorbeasca singur:
"Nu pot sa cred. Deci, nu pot sa cred! Sunt chiar atat de fricos incat nu am curajul sa spun cateva cuvinte acolo?"
In timp ce vorbea tabloul se ma dadu inca odata la o parte, facandu.i loc lui Drake.Grabit, acesta se apropia de mine si de Andrew.
"Gata? Mergeti impreuna la bal?"
M.am uitat putin la Andrew. Nu intelegeam de ce vocea lui Drake suna atat de.. sparta.
"Da", am raspuns eu inaintea lui Andrew.
"Nu e bine!" spuse din nou Drake, cu aceeasi voce de nerecunoscut.
"De ce?" intreba Andrew alarmat.
"Hoozuzz! E nervoasa ca nu a mers planul ei cu Potiunea de Dragoste. Vorbea cu o colega de an, si ii spunea ceva de faptul ca si tu", se uita la Andrew, "si tu", se uita la mine, "o sa regretati asta."
"Si cum are de gand sa ne faca sa regretam?" a intrebat Andrew.
"Nu stiu, am vrut sa ascult discutia pana la final, insa nu am avut cum. Colega sa ma observase, si am fost nevoit sa fug, altfel nu mai scapam cu viata."
"Ce ne pot face doua fete?" am intrebat eu. "Noi suntem mai multi: eu, tu, Andrew, Danzel, Kristin. Si sunt sigura ca am mai putea lua pe cativa care sa fie dispusi sa ne ajute"
"Stiu ca suntem mai multi.. Dar si ei pot fi mai multi. Plus ca nu trebuie sa uitam ca ei sun Viperini. Si stim foarte bine cum sunt Viperinii," imi raspunse Drake.
Avea dreptate. Viperinii din anul VII erau mai rai ca toti. Plus ca era si Sath, care vroia sa mearga cu mine la bal. Nu vroiam sa.mi inchipui cum va reactiona cand va afla ca merg cu Andrew.
In timp ce noi ne framantam la gandurile acestea, Danzel continua sa vorbeasca singur. Nu era bine deloc.
"Vreau sa merg cu ea, dar cum sa o invit daca nu am curaj? Ce sa fac?"
Baiatul observa privirile noastre insistente si se ratoi la noi:
"N.aveti televizor acasa? Cumparati.va doua, nu unul!"
"E bine?" intreba Drake dupa ce Danzel isi lua privirea de la noi.
Atat eu si Andrew am dat din cap pentru a evidentia raspunsul care era negativ.

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 1:35 pm

OOC: Tare replica lu' Danzel, cu televizoarele! lol!

Nu era bine deloc. Sath si Hoozuzz faceau o echipa prea buna. Chiar ma intrebam de ce nu merg impreuna la Bal. Dar nu era timpul pentru intrebari! Trebuia neaparat sa aflam ce vor sa faca. Vroiam sa le spun lui Patty si lui Drake ideea mea, cand portretul se deschise din nou si prin gaura intra Rose.
M-am uitat la Danzel. Se afundase in scaun si parea de nerecunoscut. Abia atunci mi-am dat seama pe cine vrea sa invite Danzel. Le-am facut celorlalti semn cu capul inspre Rose, ce se apropia de Danzel. Ea se aseza exact pe fotoliul de langa el si ii spuse:
-Auzi, Danzel, stiu ca nu e normal ca o fata sa invite un baiat la Bal, dar ma intrebam daca ai vrea sa........sa mergi cu mine?
-Silencio! soptii eu indreptandu-mi bagheta spre propriul gat.
Nu mai puteam de ras. Ma uitam la fata lui Danzel, care parea socat de invitatie. Patty ma privi incruntata, dar Drake ma imita, pentru a putea rade si el in voie.
-Da, normal ca vreau! striga repede Danzel.
-Perfect atunci! zambi Rose si il saruta pe obraz.
Imediat m-am ascuns dupa semineu impreuna cu Drake. Si noi ne mai facusem de ras, dar niciodata nu avusesem acea expresie de soc profund amestecat cu bucurie si cu ingandurare. Danzel pleca usor, leganandu-se de pe un picior pe altul catre dormitoarele baietilor.
Patty se intoarse cu o privire extrem de furioasa spre noi. Reusii sa ma stapanesc cu greu dupa care...........
Sus In jos
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 2:18 pm

Eram in camera de zi a Viperinilor cand o viperina mai mica, din anul IV veni la mine si imi spuse direct:
"Andrew a invitat.o pe Patty W. Weatherby la bal!"
Ea era Boneclot, o prietena de familie, care stia cum sa citeasca gandurile oricarui om, indiferent de distanta dintrea ea si necunoscut. Fata ma ajutase de nenumarate ori, iar asta e una din situatii. Trebuia sa fac ceva. Nu ii puteam lasa sa castige.
Am Aparut in camera de noapte a baietilor. Sath statea intins in pat, cu ochii deschisi. M.am apropiat de el:
"Esti bine?"
"De cate ori ai de gand sa Apari aici? Stii ca, in primul rand, nu ai voie sa Apari si sa Dispari, si mai apoi, nu ai voie in camera baietilor"
"Spune.mi si mie cand m.ai vazut pe mine respectant regulamentul scolii?"
"Da, ai dreptat", aproba Sath.
"Avem treaba. Imbracate!" i.am spus.
"Dar.." incepu el sa spuna. Nu avu insa timp sa termine, ca il si prinsesem de gulerul bluzei de pijama:
"Ai auzit sau nu ce am zis?" l.am intrebat cu o ura infinita in ochi.
S.a tras repede si s.a apucat sa se imbrace. Am Aparut din nou in Camera de Zi a Viperinilor, asteptand ca Sath sa mi se alature. Uneori aveam senzatia ca e atat de fricos, incat nu are ce cauta la Viperini. Insa, infine, foarte putini viperini reusisera sa dea dovada de loialitate completa casei noastre. Am vazut cum Sath isi face aparitia din camera baietilor. Nu asteptasem sa ajunga langa mine si incepusem deja sa.i vorbesc:
"Patty a acceptat sa mearga la Bal cu Andrew"
"Nu poate fi adevarat", spuse acesta inca indreptandu.se spre mine. "Trebuie sa facem ceva!"
In sfarsit rautatea i se putea citi in ochii sai verzi. Avea ceva special: de fiecare data cand era nervos ochii sai se faceau de un verde fistic, stralucitor. In sfarsit il vedeam pe acel Sath care merita sa fie Viperin. La (re)vazul adevaratului Sath, am inceput sa zambesc. Se pare ca ceea ce ii spusesem il motivase destul de tare incat sa ma poata ajuta sa ma razbun.
"Mergem in camera de zi a Cercetasilor.Boneclot ne va ajuta" am spus eu.
Sath imi intoarse un zambet. Cu totii stiam ca Boneclot era tot ce iti trebuia pentru o razbunare crancena.
Am iesit din camera noastra de zi si am inceput sa mergem pe coridoarele castelului. Boneclot ne ghida in asa fel incat sa ajungem la Camera Secreta a Cercetasilor, fara sa dam de vreun profesor. Intr.un sfarsit am ajuns in fata unui tablou cu o doamna grasa. Boneclot spuse incet:
"Carte cu viermi".
Tabloul se dadu la o parte. Simteam cum doamna din tablou ura faptul ca trebuia sa faca asta, insa nu avea ce face, atata timp cat spusesem parola corecta.
Era perfect: Patty si Andrew erau acolo, alaturi de alti cativa elevi. In urma noastra mai intrase cineva in camera: o fata bruneta.
"Aveti grija..", incepu ea sa spuna, insa se opri cand ma vazu.
Mi.am scos usor bagheta din haina.
Un anume Drake, isi indrepta bagheta spre mine si striga:
"Crucio!"
Prea tarziu ma atinse insa vraja, caci spusesem deja:
"Protego Totalum!"
Am inceput sa rad atat de tare, incat rasuna in toata incaperea. Fata mi se luminase. Ochii incepusera sa imi straluceasca de rautate, simteam asta. Mereu simteam cum ochii mi se aprindeau, gata sa ia foc. Desi razand, am spus:
"Nu ar trebui sa incerci vraji asa de grele in anul VII!"

POZA PENTRU CONCURSUL DE 1 IUNIE!
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 2:34 pm

Nu imi venea sa cred ca de la un Bal incepuse totul. De la o simpla invitatie, mai exact. Stiam ca nici Sath, nici Hoozuzz nu ne iubeau cu adevarat. Ei doar vroiau sa-i eclipseze pe toti. Si erau dispusi sa faca orice, se parea! Am luat-o pe Patty si am dus-o in spatele unui fotoliu. Vrajile loveau in toate partile. Cei 3 Viperini se luptau cu Drake, Rose si Kristin ce aparuse din spatele Viperinilor.
-Ce faci? De ce nu luptam? ma intreba Patty, innebunita.
-Trebuie sa atacam o singura persoana: pe fata aceea din anul IV! i-am spus lui Patty aratandui-o pe respectiva.
-De ce?
-Stupefy! se auzi glasul lui Kristin.
-Pentru ca ea reprezinta puterea lor. Daca o doboram pe ea, Hoozuzz si Sath vor renunta!
-Imperio! striga Sath si vraja il lovi pe Drake.........

Sus In jos
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 3:18 pm

Era ceva de nedescris. Vrajile zburau peste tot, in toate directiile. Nu puteam fi atenta la toti, insa incercam sa ma apar de vrajile ce imi erau destinate. Dealtfel, incercam sa mai atac si eu din cand in cand.
Sosise insa o clipa de liniste. O clipa in care auzisem un "Avada Kedavra" rapid si sec. Urma apoi o clipa in care auzisem pe cineva prabusindu.se la pamant fara suflu. O alta clipa a fost cea in care mi.am intors privirea catre sursa zgomotului. Iar urmatoarea clipa a fost cea in care am strigat. Mi se sfasiase sufletul de durere. Un strigat innabusit de plans, de suferinta. Lacrimile imi curgeau siroaie pe fata in timp ce cazusem pe jos langa sufletul neinsufletil a lui Boneclot. Mi.am intins degetele mainii pentru a.i inchide ochii care inca ramasera deschisi. Ii simtisem pielea alba foarte rece. Murise? De ce? Cine o omorase?
Suferinta persista, acaparandu.mi parca tot sufletul. Era insa loc de ura. Era insa loc si pentru ura. Trebuia sa razbun moartea prietenei mele. M.am ridicat incet si m.am uitat prin incapere. Drake? Drake statea cu mana intinsa si cu bagheta indreptata spre Boneclot. Intelesesem. El era cel care o omorase.
In minte imi aparuse cateva imagini. Imagini din trecut. Imagini mult prea durereaose. Un barbat cu mana intinsa si cu bagheta indreptata catre un alt trup neinsufletit. Un barbat cu mana intinsa si cu bagheta indreptata catre mama mea. Si atunci vroiam sa ma razbun. Da, atunci a fost momentul in care rautatea isi facuse loc in viata mea. La fel vroiam sa ma razbun si acum. Diferenta era insa ca atunci eram mult prae mica, si nu puteam sa ma razbun. Acum insa.. puteam.
Stransesem bagheta in pumn. Setea de razbunare mi se imbrastiase prin tot sangele. O dorinta nebuna de a ucide. Insa nu, nu vroiam sa ucid, chiar daca asa mia.r fi fost foarte usor. Vroiam sa creez durere. Am ridicat mana, si intr.o fractiune de secunda strigasem:
"Imperio!"
Primul gand care mi.a venit in minte a fost durere. L.am vazut pe Drake jos, zvarcolindu.se de durere. Fiecare gand al meu se rasfrangea asupra lui. Drake incepuse sa se zgarie atat de tare, incat pe itnreg corpul isi facuse taieturi din care curgea sange. Ochii i se inrosisera, si erau gata sa.i iasa din orbite. Se apropie de semineu si isi baga mainile in foc. Si le scoase mai apoi arse. Cu totii se uitau ingroziti la el cum se zbatea de durere.. Eu insa eram fericita sa.l vad suferind. Asta merita.
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 3:57 pm

Stiam ca facusem un lucru demn de dispret. Dar stiam de asemenea, ca voi mai fi nevoit sa omor de-a lungul vietii mele. Hoozuzz il vazuse pe Drake cu bagheta indreptata spre Boneclot. Dar eu o omorasem. Trebuia acum sa fac ceva ca sa il scap pe Drake.
-Impedimenta! strigai eu si vraja o arunca pe Hoozuzz in perete.
-Breno, te voi ucide! striga Sath, cu cea mai acra privire posibila.
Patty se arunca asupra lui Hoozuzz si acum toata camera era invaluita intr-o lumina albastra de la vrajile noastre. Ceilalti ramasesera pe loc, uitandu-se la cele 2 perechi care se luptau: eu si Sath si Patty si Hoozuzz.
-Stupefy! strigai.
-Protego! De ce nu ma ucizi cu Avada Kedavra, asa cum ai facut cu Boneclot? ranji Sath.
In momentul acela toata camera se opri si se uita la noi. Patty ma privea inmarmurita, Hoozuzz urla:
-Te voi omori, gunoiule! Avada Kedavra!
M-am ferit de vraja in ultimul moment. Oare chiar eram demn de toata ura? Oare chiar lovise vraja mea? In prima faza mi se paruse ca lovise doar peretele.
-Crucio! urla Hoozuzz si vraja ma lovi in plin.
Am inceput sa ma zvarcolesc pe jos de durere.........
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 4:14 pm

Eram ca si o stana de piatra. Le-am aruncat lui Kristin si Danzel o privire plina de frica si in acelasi timp, mila. Andrew picase in fata noastra, zvarcolindu-se de durere. Hoozuzz avea o privire de parca ar fi fost in stare sa ne ucida pe toti. A urmat o secunda in care urletul lui Andrew imi umplea inima de durere, iar Patty parca nici nu mai respira.
- STOOOOP! am strigat. Nu va dati seama ca sunteti in stare sa va omorati pentru o persoana pe care o placeti? Credeti ca asta e un joc?
Am spus asta cu o privire plina de repros, aruncata catre Hoozuzz si Sath. Toti parca inghetasera, se uitau in gol sau priveau cu frica corpuul neinsufletit al fetei din anul IV.
- Ce vom face cu... cu eeaaa...? spuse Patty, aratand spre cadavru.

Danzel Luke Norman
Anul V

Vârsta : 17

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 5:57 pm

-Nu stiu!am raspuns eu
In momentul ala am vazuto pe Hozzuz indreptand bagheta catre Patty.

-Expelliarmus!strig eu

Bagheta lui Hozuzz sari una doua din mana ei.Sath arunca iar vraji si Hzuzz sari sa isi ia bagheta.Duelul incepu din nou.Oricum era clar ca nu ne omoram.
-Sectusempra.Reducto!strig eu
Usa de la camera se deschise si toti am ramas intepeniti.Era directoarea.Rose aparu in spatele meu si ma lua de mana.Patty si Breno si Drake si Kristin la fel.Toti am disparut.Dar fiecare in alt loc.Eu cu Rose eram in baia fetelor.Myrtle nu era acolo.Si nimeni altcineva vroiam sa ii cautam pe ceilalti, asa ca am disparut din nou.Am aparut in sala mare unde Drake si Kristin se sarutau cu foc.

Poate ca imi vine inspiratie...
Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://medrpg.forumgratuit.ro/
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 6:40 pm

Imi era atat de mila de suferinta lui Drake. Imi doream atat de mult sa i-o alin...dar nu stiam cum. Directoarea daduse buzna in camera. L-am luat de mana pe Drake si am Disparut in Marea Sala, care era pustie. "Multumesc" mi-a soptit Drake. Ii vedeam zgarieturile, vedeam cum ii curge sangele din ele. Ii vedeam mainile arse. Il usturau. I-am luat mainile in ale mele, i le-am sarutat usor si i le-am pus pe fata mea. Cu bluza mea i-am sters sangele de pe fata si i-am sarutat fiecare zgarietura. Stiam ca aprecia aceste gesturi. M-a privit in ochi, si-a apropiat usor buzele de ale mele, mi-a soptit "Multumesc" inca o data si m-a sarutat. Atat de dulce. Atat de minunat. Speram sa nu se termine. M-a strans in brate. Si m-am simtit bine. Intreaga. In al noualea cer. De fapt al optulea, al noualea era daca nu ar fi fost el ranit. A inceput sa ma sarute iar. Desi as fi vrut sa-l duc in aripa spitalului, nu puteam sa-l intrerup. Imi placea atat de mult. Dar am fost, culmea culmilor, intrerupti de Danzel si Rose care au venit dupa noi in Marea Sala. "Unde e Patty?" am intrebat eu repede. Am vrut sa plec de acolo, am vrut sa-l duc pe Drake la spital, dar nu mi-a dat voie. Inca ma tinea strans in brate. Nu ma puteam opune. "Nici noi nu stim, abia v-am gasit pe voi. Mergem sa-i cautam?" a intrebat Rose usor. "Nu. Mergeti voi. Ma duc cu Drake in aripa spitalului. Ne gasiti acolo." am spus eu hotarata. Desi nu-mi placea, m-am desprins din bratele atat de calde ale lui Drake, i-am mai sters o data sangele de pe fata, l-am mai sarutat o data, si am inceput sa-l trag spre aripa spitalului. Nu s-a opus. Am mers usor. Nu voiam sa-l fortez. Cand am intrat pe usa spitalului, Monique, infirmiera, s-a speriat. Instantaneu, l-a luat de umar si l-a trantit pe un pat. M-a pus sa-i povestesc ce s-a intamplat. Dar nu am apucat. Pentru ca atunci intrasera directoarea cu Patty si Andrew, Rose si Danzel si Hoozuzz si Sath.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 6:54 pm

Disparusem impreuna cu Patty in sala de Aparare contra Magiei Negre. Era primul loc care imi venise in minte. M-am uitat in jur si am observat, spre usurarea mea, ca nu e nimeni acolo.
-Haide! ii soptii lui Patty. Trebuie sa-i gasim pe ceilalti!
M-am indreptat spre usa, dar cand am pus mana pe clanta, am simit-o pe Patty. Sau, mai exact, mana ei. M-am intors si am vazut-o cum se uita la mine. Avea lacrimi in ochi. Ma simteam atat de vinovat.
-Andrew, tu.........chiar ai omorat-o? sopti ea cu voce sfarsita.
-Nu stiu, Patty. Nu stiu........ Am strigat, dar mi s-a parut ca am lovit peretele, nicidecum pe ea. Ahhhhh!!!! am urlat si am dat cu pumnii in banca. Totul se intampla din cauza mea! Toate mi se intampla numai mie!!!
Eram distrus. Si ceea ce a urmat nu m-a binedispus deloc. Usa s-a deschis si am vazut-o in pragul ei pe directoare, care ii tinea legati pe Hoozuzz si Sath. Stiam ca ne chema. Am urmat-o spasiti, si in momentul acela am vazut ca in spatele ei erau si Danzel si Rose.
Ne-am dus in Aripa Spitalului, acolo unde am intrat intr-o camera, unde erau Drake si Kristin.
-Kristin Day, in biroul meu! striga directoarea............
Sus In jos
Danzel Luke Norman
Anul V

Vârsta : 17

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mar Dec 28, 2010 7:10 pm

-Lasama!strig eu si m-am liberat de directoare.M-am saturat.Nu stiu de ce!E vina mea dar m-am saturat de tine.Avada kedavra!
Directoarea se feri.
-Reducto!
Continuam sa arunc cu vraji in ea.Si ea in mine.
-Danzel!striga toti in cor tare
M-am oprit dar plin de furie.Am disparut in camera de zi a Ochilor-de-soim.Eram nervos.Nu intelegeam de ce.Dar directoarea era deja exasperanta.Anul acesta in sfarsit scapam de ea.Dar mi-am adus aminte.Balul mai era putin.Nu stiu de ca ma framant doar am partenera.Dar nu stiu sa dansez.Am Aparut din nou in aripa spitalului dar acolo era numai Drake.
-Sunt in birou,dar tu esti in mare bucluc.zise drake

Poate ca imi vine inspiratie...
Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://medrpg.forumgratuit.ro/
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mier Dec 29, 2010 1:50 am

Mergeam in urma directoarei. Cat curaj avusese Danzel. Era frumos sa.l avem printre Viperini.
Intr.o alta ordine de idei, vedeam deja in ceata. Se pare ca ura mi se asezase ca un voal peste ochi. De ce mergeam legata? De ce decazusem atat de mult? Mi.ar fi placut sa mai am macar bagheta la mine, insa directoarea mi.o confiscase si pe aceasta.
Intrasem cu totii intr.un birou imens, pe peretii caruia se aflau rafturi pline cu carti prafuite. Parea o incapere sinistra.Mult prea sinistra. Singura sursa de lumina era luna, ce isi facea cu greu loc prin geamul aburit. Fiecare pas facut era generatorul unui scartait inabusit. Simtisem pe langa picioare o fiinta mica miscandu.se, probabil un soarece sau un sobolan. Pe o masuta mica era un Craniu ingalbenit de trecerea timpului. Un dulap plin cu sticlute demonstra faptul ca directoarea preda Potiuni.
"Luati loc", ne.a spus aceasta in timp ce ea se aseza pe scaunul din spatele biroului. Isi sprijinise coatele pe manerele scaunului, si isi incolaci degete intr.o stransoare puternica. Buzele sale erau si ele puternic stranse, iar ochii ii erau incruntati.
Majoritatea se asezasera:
"Si cum crezi ca ma voi aseza pe un scaun, asa, legta?" am spus eu cu rautate catre direcoare.
La auzul acestora isi desfacu degetele si se intinse dupa bagheta de pe birou. Si.o indrepta spre mine, si fara sa spuna nimic, frnaghiile din jurul corpului meu si a lui Sath disparusera. Ma asezasem jos, cu o expresie plina de scarba pe fata.
"Sunt foarte dezamagita de voi. Mai ales de tine Andrew! Cum ai putut omori biata fata de la Viperini?"
Simtisem in acel moment cum imi zvacneste sangele in vene. Nu puteam trece peste moartea prieteni mele. Mi.am intors privirea catre Sath si i.am facut semn cu capul catre bagheta pe care directoarea o puse din nou pe birou. Acum trebuia doar sa o distrag putin pe directoare, pentru ca Sath sa o poata lua.
"Mi se pare cam ciudat sa fii dezamagita, tinand cont de faptul ca si tu ai fost la Viperini. Si tu ai ucis pe cineva!"
Femeia se albise la fata. Ceilalti prezenti in incapere se uitau la mine mirati.
"Nu poti nega!" am continuat eu. "Mi.ai omorat tatal. Si ai contribuit si la moartea mamei mele. M.ai lasat fara parinti!"
Directoarea nu.mi raspunse. Se ridica de la birou si se apropie de fereastra aburita. Sath se ridica in acea secunda si lua bagheta de pe masa. Mi.a dat.o si am ndreptat.o catre directoare. Acum puteam sa razbun moartea parintilor mei.
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mier Dec 29, 2010 2:07 am

Ramasesem inmarmurit. Directoarea, cea care mereu incurajase purtarea corecta a elevilor, tocmai ea, sa fi omorat parintii lui Hoozuzz? Oare de aceea era Hoozuzz atat de rea? Probabil. Moartea parintilor ei trebuie sa o fi terminat psihic. Dar trebuia sa o opresc. Nu o puteam lasa sa o omoare pe directoare. O moarte nu o anuleaza pe alta. M-am pus in fata lui Hoozuzz si am vazut ca avea o ura profunda in ochi. O ura mai adanca si mai arzatoare decat orice alt sentiment. Parea ca nu ma vede, deoarece trecu de mine si indrepta bagheta spre omoplatii directoarei.
-Spune sincer, sopti fata, schimbata total, crezi ca meriti sa mori?
Se lasa o tacere adanca in birou. Nu mai indrazneam sa fac nimic.
-Nu-mi raspunzi? spuse Hoozuzz cu o voce rece. Poate ca ar trebui sa te fac sa-mi raspunzi. Avada Ke......!
Dar strigatul ii ingheta pe buze. Directoarea se intorsese si ii facuse o vraja. Hoozuzz nu se mai misca.
-Plecati! urla dorectoarea. Nu e moarta! Duceti-o in Aripa Spitalului! spuse ea aratand spre Hoozuzz. O sa am grija sa nu isi aduca aminte nimeni din aceasta scoala de incident, in afara de voi! Si daca spuneti ceva cuiva, va voi exmatricula! Acum, PLECATI!
Am fugit repede din birou............
Sus In jos
Cassie Duvall
Headmistress

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mier Dec 29, 2010 2:25 am

Am ridicat.o pe Hoozuzz cu ajutorul lui Kristin si a lui Andrew si am Aparut in Aripa Spitalului. Monique, infirmiera, statea deja langa un pat, tinand in mana o sticluta cu un lichid albastru, ca si cum ar fi stiut deja ce se intamplase si care era misiunea ei.
Am asezat.o pe Hoozuzz pe patul langa care statea doamna in halat alb, halat ce se asorta perfect cu nuanta fetei lui Funtuzz. Infirmiera turnase continutul sticlutei in gura intredeschisa a fetei:
"Va dura putin pana isi va face efectul", ne spuse aceasta. Daca vreti puteti sta cu ea pana maine dimineata.
Cate se intamplasera in aceasta noapte.. Ma intinsesem pe unul din paturile goale ale Spitalului. Gandurile nu incetau sa.mi zboare prin locasul mintii. Moartea lui Boneclot si discutia din biroul directoarei erau lucruri la care nu ma asteptam. Lucruri ce s.au intamplat mult prea repede.
Se asezase langa mine si Andrew. Isi puse bratele in jurul meu, iar eu ma cuibarisem la pieptul sau. Era atat de cald in bratele sale. Atat de linistitor. Fara sa.mi dau seama, isi aplecase capul si ma saruta pe frunte. Mi.ar fi placut sa imi pot ridica si eu capul, pentru a.i simti buzele sale calde pe buzele mele de un rosu aprins. Insa nu aveam puterea necesara. Tot ce imi doream acum era sa dorm. Sa dorm intr.un somn adanc, din care poate chiar sa nu ma mai trezesc.
Insa Kristin, care statuse pana atunci langa Drake se apropiase de patul in care stateam cu Andrew.
"Boneclot va fi inviata!"
"Poftim?" am intrebat eu.
"De unde stii?" continua Andrew.
"Stiti voi.. previziunile mele.."
"Aaaa", am spus eu si cu Andrew in acelasi timp.
"Trebuie sa plecam de aici. Hoozuzz...."

Cassie ♥ Andrew
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   Mier Dec 29, 2010 2:43 am

-Si cu Hoozuzz ce facem? intreba Danzel.
-Ramaneti cu ea tu si Rose. Apropo, vino un pic.
L-am luat pe Danzel deoparte si i-am spus:
-Sii....sa aveti grija de ea. Nu vreau sa o pierdeti din vedere, asa ca incearca sa nu o saruti pe Rose.
-Sa ce?! urla Danzel spre surprinderea celor din camera. Asculta bine, nu eu eram cel care isi saruta prietena pe frunte.
-Gura! i-am spus. Taci si asculta: Hoozuzz are nevoie de noi (spre mirarea mea),si in plus, nu am incredere in Sath.
-De ce? Pentru ca voia sa-ti fure iubita? imi spuse Danzel sfidator.
-Danzel, tine-ti pliscul pentru ca nu am o zi foarte usoara! i-am soptit nervos. Doar ai grija de Hoozuzz si nu-l scapa din ochi pe Sath!
Am iesit suparat din camera, murmurand doar un "va astept afara!" catre Kristin si Patty. Am ajuns pe holul slab luminat, hol ce parea extrem de sinistru azi. Poate doar mi se parea. Da, asta trebuia sa fie! Dar vestea ca Boneclot avea sa fie inviata (prezicerile lui Kristin nu dadeau niciodata gres) ma bucurase oarecum. Stiam ca nu mai puteam fi acuzat de crima. Dar cine avea s-o aduca la viata si cum? Acestea erau intrebarile la care cautam un raspuns cand usa salonului se deschise. Am luat-o usor pe coridor, dar dupa aproximativ 15 metri, Kristin spuse ca si-a pierdut bagheta. Am mers inapoi n salon si cand am deschis usa, am vazut lucrul de care ma temeam: Danzel o saruta pe Rose si Sath plecase........
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Balul de Iarna   

Sus In jos

Balul de Iarna
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Hogwarts :: Sala Mare-
Mergi direct la: