AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiti | 

O iarna intunecata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:50 pm

OOC: Rose, scumpa, nu te bagam noi! Daca vrei, te bagi tu! Nu ne vezi pe niciunul din noi sa bage OOC-uri in care sa ne rugam sa fim bagati intr-un rpg.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010
Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:58 pm

Cum am ramas singur cu Danzel am aprins Deluminatorul.
Sfantul Intunecat era pe o alta strada din Pestera lui Godric asteptand ora 12.
M-am pus pe canapea si mi-a venit o idee.
Am iesit din camera si mi-am transfigurat fata si mainile cum le-am vazut la omul acela.Apoi am luat pelerina cu gluga a lui Patty si am Disparut aproape de locul unde era Sfantul Intunecat.Aveam sa astept ora 12 si sa-l omor.
Acesta nu a observat nimic si asa ca planul meu putea sa mearga.Imi faceam griji pentru ceilalti si totusi doream sa aflu si secretul acestui sfant.

Ultima editare efectuata de catre Drake Hardy in Joi Dec 23, 2010 6:04 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Breno
Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:00 pm

OOC: Drake, scuza-ma daca te enervez, dar vrei sa nu mai pui pentru fiecare propozitie un alineat? Si sa incerci sa pui mai mult de 5 randuri? Macar 8 acolo.....
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Data de înscriere : 22/12/2010
Vârsta : 18

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:08 pm

- Tata! Eu ies sa ma plimb...
- Bine scumpo, dar nu iti uita Bagheta si... ai grija!
- Tata, cine crede in Sfantul ala... Cu totii stim ca e doar un basm.
- E bine sa crezi asta dar...
Am trantit usa. Nu vreau sa inceapa din nou cu predicile gen "Trebuie sa fi pregatita pentru orice" - le stiam pe de rost. Si nu puteam sa cred ca inca locuiesc cu tata... Eram mare si imi doream sa fiu libera.
Acestea erau gandurile mele in timpul plimbarii. Ajunsa in fata Bisericii, am luat-o pe o straduta laturalnica. Ma simteam singura. James nu mai vroia sa auda de numele meu.
"POC" - acest sunet ma trezise la realitate si ma facuse sa tresar. Mi-am dat seama ca cineva Aparuse, dar devenisem putin paranoica. Am scos repede bagheta din buzunarele largi ale pantalonilor si am privit locul de unde se auzise. Erau 5 persoane pe un acoperis. "Ce mai loc pentru stat la povesti" m-am gandit. Dintr-o data, toti s-au oprit, uitan-du-se la mine si mi-am dat seama ca ma oprisem din mers si ma holbam la ei cu bagheta atintita...

Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:09 pm

Drake pleca undeva. Luase pelerina lui Patty. Ceva se intampla. Povestea care a trebuit sa le-o spun celorlalti ma doborase. Nu mai rezistam. Si tocmai aflasem ca eram pe lista Sfantului Intunecat. Imi era frica. Si imi era frica pentru Drake, care pleca. Dar nu aveam de gand sa ma duc sa-l intreb unde pleaca. Daca voia sa stiu, imi zicea. Daca tinea la mine, imi zicea. Ma durea ca pleaca asa, ca un hot. As fi vrut sa stiu ce se petrece. Dar nu aveam de gand sa ma duc sa-l intreb. Si speram ca nici ceilalti sa nu-l intrebe. Daca voia sa stim, avea sa ne zica singur. Dar tocmai iesea pe usa. Imbracat. Deci pleca. Daca nu avea sa se intoarca, nu aveam de gand sa incerc sa aflu ce patise. Nu-mi pasa daca i se intampla ceva. Cum lui nu-i pasa, nici mie nu imi va fi pasat. Desi speram sa se intoarca. Nu voiam sa fie cazul sa particip la vreo inmormantare. Restul lumii era sus. Dormeau sus. Eu stateam pur si simplu pe canapea si ma gandeam. Il urmaream pe Drake cum Dispare. Era 10 seara. Oare ce avea sa se petreaca in noaptea asta? Oare aveam sa ma mai trezesc? Nu stiam.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:13 pm

OOC: Dar Kristin, o mica problema - Breno a zis in postul 50 ca voi 3 apareti pe acoperis... - sorry daca am inteles gresit Sad

Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:15 pm

OOC: Aici are dreptate, Kristin....
Patty, cand intri, sa stergi toate OOC-urile ca arata urat de tot.... Neutral
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:21 pm

Barbatul continua sa se uite la ceas.Acum era 11 noaptea si deja dadea dovada de agitatie dar doar din cauza ca prin fata lui trecu o fata.
Fata se indrepta spre casa lui Breno.
Biserica din spatele meu suna ora 11.Clopotele facura un zgomot asurzitor dar Sfantul nu se uita in spate.
Mai aveam de asteptat dar cand m-am gandit la Kristin asteptarea deveni mai usoara.Se auzira zgomote dinspre casa lui Breno.Nu stiam ce se petrecea dar nu imi pasa acum dar parea sa fie o cearta intre Breno si altcineva.Speram doar ca
Breno sa nu fie ranit si sa se impace cu mine pentru ca totusi eram prieteni.
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:34 pm

Cand am scapat in sfarsit de privirile ischititoare ale celor de pe acopris, mi-am dat seama ca cineva sau ceva era in spatele meu. Am vrut sa ma intorc, dar m-am oprit. Imi aduceam aminte de vorbele tatalui meu "Daca esti aproape de Sfantul Intunecat, nu il privi in ochi. Daca cei cu sange pur nu il privesc in ochi, Sfantul Intunecat va trece de parca nu i-ar fi observat" - mi-am dat seama ca devenisem paranoica si am inceput sa rad cu gura pana la urechi - exact ca o nebuna.
Atunci m-am intors...

Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:42 pm

OOC: Ok, oamenilor, eu renunt. Facem RPG-uri doar pentru posturi? Nu mai avem coerenta, nu se mai leaga povestile intre ele, practic alcatuim o poveste pe care o poate scrie si un copil de 9 ani.... Posturi la RPG de 5 randuri? Imi aduc aminte de posturile astronomice ale lui Patty de la "Viu sau mort". Deja scriem doar pentru a scrie..... Patty, daca citesti asta imi poti da avertisment pentru abuz de OOC-uri sau pentru ce vrei tu, dar mai bine primesc avertisment decat sa scriu 5 propozitii la un RPG, si sa nu mai aiba legatura povestile. E randul meu sa zic ca nu mai intru in seara asta, desi sunt sigur ca o voi mai face, dar doar pentru a vorbi la "Discutii". Neutral

P.S.: Sa curga cu amenintari...... Neutral
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:43 pm

Fata se intorsese si Sfantul Intunecat parca innebunise.Am transfigurat niste curele si l-am prins dar el era mai puternic.Rupse curelele si se indrepta spre mine.
-Abracadabra!am zis eu si vraja l-a nimerit fara ai face nimic.
Ma apuca de gat si ma ridica mult deasupra pamantului.Nu era ca si cand ma stransese Breno cu mana calda si nervoasa,mana asta era rece si extrem de puternica astfel ca in scurt timp am simtit cum adorm si vedeam imaginea lui Breno privindu-ma cu ura.Breno se transforma dintr-o data in Sfantul Intunecat si mi-am adus aminte ca ma strangea de gat si din nou am inceput sa respir cu greu.
Aveam sa mor acolo,ca urmatoarea victima a Sfantului.Fata aceia era impietrita deci nimeni nu mi-ar fi putut sari in ajutor.
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 6:51 pm

Nu puteam sa stau cu mana in san - a incercat sa ma protejeze!

Am dat o privire pe fuga celor de pe acoperis - Harry se ridicase si striga intr-un "Stupefy" - la fel si Andrew, asa ca m-am alaturat lor. Vrajile noastre il loveau, insa nu aveau niciun efect.

- Abracadabra! striga Harry, de mai multe ori.

Sfantul Intunecat il lasa jos pe Drake, insa se napusti asupra lui Harry, care Aparuse jos.

Danzel Luke Norman
Anul V

Vârsta : 17

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 9:09 pm

OOC:Rose a zis ca nu se uita la Sfant si mergea mai departe
Drake a zis ca era impietrita
nu mai inteleeg

Poate ca imi vine inspiratie...
Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://medrpg.forumgratuit.ro/
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 9:10 pm

OOC: Crede-ma, nici eu. Gata cu OOC-urile! Neutral
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Vin Iun 24, 2011 8:19 am

Nu stiam ce se intamplase...Eram pe zapada rece de pe jos.Sfantul imi daduse drumul...Dar de ce?
Incepeam din nou sa respir fiind ametit de aerul rece al iernii.Ma simteam mult mai bine si ma bucuram ca eram inca in viata.
Sfantul era fata-n fata cu Harry.Apoi el se napusti peste Harry aruncandu-l la pamant undeva in fata mea.Daca mi-as fi gasit bagheta...Am cautat pe jos in jurul meu si am gasit-o.Am aruncat o vraja spre Sfant dar nu patea nimic.
Fata aceea era langa mie cu bagheta in mana...Din cate se parea Sfantul ridicase vraja cand se napustise spre mine.Urmaream cum Sfantul se lupta cu Harry.
-"Cum putem sa-l lovim pe Sfant?"am intrebat-o pe fata.
-"Trebuie sa folosim o bagheta mai speciala."zise fata.
Breno tot trimitea vraji spre Sfant fara a reusi sa-l loveasca.Harry Disparu si Aparu in picioare langa Breno.
-"Gasiti Bagheta Varcolacului!"zise Harry."Voi reusi sa il retin cat o cautati.Mergeti la statuie si gasiti Intrarea!"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Astazi la 6:48 pm

Sus In jos

O iarna intunecata
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Magical and muggle world :: Ministerul Magiei-
Mergi direct la: