AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O iarna intunecata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

Data de înscriere : 22/12/2010

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Mier Dec 22, 2010 9:35 pm

Stateam sub fereastra unei case si ascultam curioasa ce se vorbea inauntru. Aveam amre noroc ca fereastra era larg deschisa.
-Pentru ca, incepu una din fete sa spuna, am avut o revelatie.
-O revelatie? intreaba, daca auzisem eu bine, doi baieti si o fata in acelasi timp.
-Exact. O revelatie. Credeti.ma, nu e deloc de bine. Cred ca Harry avea dreptate. Ceva foarte rau se va intampla. Foarte, foarte rau, spuse fata inca tragandu.si suflul dupa ce alergase.
In gandul meu, ma intrebam daca era intr.adevar vorba despre marele si legendarul Harry Potter. Stiam foarte bine ca acum locuieste in aceasta zona, dar.. Tot mi se parea foarte ciudat. Nu mai apucasem insa sa imi continui aceste ganduri, deoarece in casa se intamplase ceva ciudat. Cred ca pierdusem momentul in care fata spusese despre ce revelatie era vorba. Acum, majoritatea tipau.
-Nu se paote asa ceva, spuse unul dintre baieti. Esti un mincinos.
Cele doua fete tipau si ele probabil la cel de.al doilea baiat. Nu intelegeam mare lucru din ce spuneau ele. Nu peste mult timp, din casa iesi in fuga un baiat.
Inauntru, discutiile continuau pe tema baiatului care fugise:
-A fugit ca un las. Ne.a tradat si acum a fugit.
Nu ma mai puteam concentra la discutia lor. In burta mea, se dadea o lupta prea mare. Imi era foame. Extrem de foame. M.am ridicat de sub fereastra si am mers spre usa casei. Stiam ca ceea ce urma sa fac avea sa fie extraordinar de umilitor, insa aveam nevoie de mancare. Fugisem de acasa si nu aveam unde sa ma duc. Nu aveam nici macar cativa bani sa imi iau de mancare. Trebuia sa sun la usa si sa.i rog sa.mi dea ceva pentru a baga in gura. Speram ca spiritul sarbatorilor sa.i faca mai milosi, mai binevoitori. Speram sa nu fiu alungata de la usa ca ultima cersetoare.

OOC: Scuze ca m.am bagat. Am vazut ca unei alte membre noi i.ati spus sa faca RPG.uri mai simple.. Si aveti tot dreptul.. Sunteti vechi, va cunoasteit intre voi, etc! Daca nu vreti postul meu in RPG.ul vostru spuneti.i adminei sa.l stearga. Multumesc :*
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andrew Breno
Wizard

Data de înscriere : 30/10/2010
Vârsta : 20

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Mier Dec 22, 2010 9:42 pm

OOC: I-am spus pentru ca este inca incepatoare in RPG-uri, dar tu se pare ca nu esti. Felicitari!

Nu puteam sa cred ca Drake facuse asta. Nu puteam sa cred ca ne tradase. Revelatia pe care o avusese Kristin ne ajutase dar ne si indurerase.
Danzel statea in continuare pe canapea,dormind, Kristin avea o fata sumbra, eu si Patty eram socati.
-De ce a facut asta? De ce ne-a tradat? repetam uimit.
-Nu stiu. Poate pentru bani. Poate pentru faima. Poate pentru putere. Ce e esential e ca trebuie sa facem ceva, spuse Patty.
Era mai tare decat mine. Rezista mai bine acestei situatii crunte. Drake era un tradator. Oare fusese in toti acesti ani sau doar in ultimul timp?
Tocmai atunci suna cineva la usa..........

Ultima editare efectuata de catre Andrew Breno in Mier Dec 22, 2010 9:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Mier Dec 22, 2010 9:47 pm

Multumesc Smile
Sus In jos
Kristin Day
Anul V

Data de înscriere : 25/04/2010
Vârsta : 21

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Mier Dec 22, 2010 10:27 pm

Nu-mi venea sa cred. Cum?! Drake?! Nu puteam sa cred. Nu incercam. Dar imi era dor de el. Deja imi era dor de el. Ramasesem uimita de cele intamplate. Nu-mi venea sa cred.
Sunase la usa. Andrew s-a dus sa deschida. Cand s-a intors,o adolescenta cu haine jerpelite si trasa la fata, il urma.
"Buna, toata lumea. Eu sunt Hoozuzz." s-a prezentat ea.
"Pari lihnita. Stai jos si mananca ceva." am invitat-o eu. S-a asezat si a inceput sa manance fara sa i se spuna de doua ori.
"Cand termini, ai putea sa ne spui povestea ta? Esti foarte frumoasa si chiar as vrea sa aflu cum de ai ajuns la usa asta." am invitat-o eu.
"Sigur, de ce nu?" a acceptat ea imediat.
Dupa ce a terminat de mancat, a inceput.
"Deci...ma cheama Hoozuzz. Si traiesc cu parintii in Weatherdowm, o localitate nu foarte departe de aici. Dar o sa povestesc pe scurt. M-am certat foarte urat cu parintii mei zilele trecute, si am fugit da acasa, cam cu mainile in buzunar. O vreme am hoinarit dintr-un loc in altul, dar foamea a inceput sa se faca simtita, si asa am ajuns aici. Si as vrea sa va rog, daca s-ar putea si daca nu deranjez, si va rog numai pentru ca pareti niste oameni foarte binevoitori si foarte de treaba, sa ma lasati sa stau cu voi pentru o vreme. Asta daca nu deranjez si nu supar pe nimeni."
Toata lumea s-a uitat la Andrew. Adica eu si Patty, Danzel inca dormea (muuuult prea mult vin).
"Sigur, de ce nu? Insa trebuie sa stii ceva, noi suntem niste firi care sunt mereu in cautare de aventuri, sper sa nu te deranjeze asta. Pentru ca daca o sa apara ceva nou, o sa vii cu noi." a declarat Andrew.
"Minunat" mi-am zis. Locul lui Drake fusese luat de Hoozuzz. Dar in inima mea, cine avea sa-l inlocuiasca?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mythemuse.blogspot.com
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Mier Dec 22, 2010 10:38 pm

Drake fusese inlocuit. Asta era sigur. Kristin parea foarte afectata. Stiam ca il placea pe Drake. Dar ce facuse el era de neiertat. Ma intrebam ce i se oferise ca sa-si tradeze prietenii. Eram si trist, si fericit. Trist pentru ca Drake ne tradase, dar fericit pentru ca aveam sa-i ascult sfatul lui Harry. Nu puteam sa plec in cautarea lui Drake.
-Mergem la culcare? le-am propus eu.
-Da, sigur! au raspuns cele 3 fete.
-Problema e ca nu am decat 2 dormitoare,desi unul dintre ele are 2 paturi. Dar rezolv eu. Eu voi dormi aici cu Danzel (pe canapeaua asta, am aratat zambind, nu langa el), iar voi va veti alege camerele sus. 2 in camera de oaspeti, si una in camera mea. Cum doriti.
Le-am lasat sa aleaga in timp ce imi faceam patul. Nu stiam daca aveam sa dorm in seara aceea din cauza sforaitului lui Danzel, dar nu conta. Eram oarecum fericit....

OOC: Hai ca plec! Pa! Vorbim maine la 4-5!
Sus In jos
Danzel Luke Norman
Anul V

Vârsta : 18

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 12:02 am

OOC:eu sunt noul gogaie Laughing
Dintr-o data m-am trezit.Am deschis ochii si ma ridicai din pat.Am scos un mic strigat.Dar nu stiam de ce.Vroiam sa merg in bucatarie.Inca un pahar de vin era binevenit.L-am vazut pe Breno tot pe canapea.Ma intrebam de ce statea acolo.Am deschis toate ,aproximativ toate, becurile de la parter si mam dus in bucatarie.Desigur fu un drum lung pentru ca m-am impiedicat de cateva ori.Am deschis frigiderul,am luat sticla de vin, si dupa, l-am auzit pe Breno strigand:
-DAAANZELL!!!
-A?intreb eu cu o fata putin ciudata si am ridicat privirea pe tavan
Mi se parea mie sau acolo era un paianjen?
Breno stinse becurile si intra grabit in bucatarie.
-Ce cauti aici?intreba el
-A!zic ,sau am incercat sa zic, eu aratand spre tavan
-Ce?Punctul ala?Off.Treci pe canapea!
-D-D-Drake?Une?Unde?intreb eu foarte dezorientat mergand spre canapea
-Doarme.minti Breno

Poate ca imi vine inspiratie...
Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://medrpg.forumgratuit.ro/
Drake Nevermore
Anul VI

Data de înscriere : 04/11/2010

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 10:58 am

Fugisem.Nu stiam de ce...
Probabil de frica.
Cand o atinsesem pe Kristin vazusem si eu o parte din viziune.
Inca mai vedeam imaginea omului acoperit de gluga care omora alti oameni...
Dar aveam de gand sa ma intorc.
Eram in fata casei si l-am vazut pe Breno uitandu-se la mine de la o fereastra.
El se aproprie mirat de fereastra si striga "ai grija".
M-am intors si in spatele meu erau trei vrajitori cu gluga.
Am transfigurat niste fulgi de zapada in ace.
-Protego!zise un vrajitor si respinse toate acele.
Usa din spatele meu se deshise si iesira mai multe persoane dar vrajitorii Disparura ceva.
Sus In jos
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:02 am

Nu puteam sa dorm. Am ales sa dorm cu Patty, si sa o lasam pe Hoozuzz singura, sa-si revina. Dar nu puteam sa dorm. Ma macinau prea multe ganduri. Am decis sa ma plimb putin, sa-mi limpezesc gandurile si sa-mi revin. In timp ce coboram scarile am auzit de la parter "DAAANZELL!!". O clipa nu stiam cine e, apoi mi-am dat seama ca vocea putea fi numai a lui Andrew. M-am linistit, insa am continuat sa cobor. Ma indreptam usor spre usa de la intrare, dar in dreptul usii de la sufragerie i-am auzit vocea ametita a lui Danzel intreband unde e Drake. "Doarme" minti Andrew. Acele cuvinte ma sagetara. M-am indreptat cu pasi apasati spre usa si cand am inchis-o in urma mea am trantit-o. Imi venea sa fug unde vedeam cu ochii, sa scap de cosmarul care ma urmarea. Dar nu puteam. In loc sa fug, m-am plimbat usor prin Pestera lui Godric. Gandindu-ma. Gandindu-ma unde e Drake, ce l-a facut sa ne tradeze, ce se intampla acum cu el. M-am tot plimbat cateva ore bune. Incepea sa rasara soarele. Am decis ca ar cam fi cazul sa ma indrept spre casa, inainte ca cineva sa dea alarma. M-am inselat. Acasa, Patty striga din toti bojocii dupa mine. Hoozuzz era uimita de cele intamplate, Danzel dormea, iar Andrew era in bucatarie. Cand m-a vazut Patty mi-a sarit in brate. "Am crezut ca si tu ai plecat!" mi-a zis ea. "Cum sa plec?! Unde sa plec?! De ce sa plec?! Am fost doar sa ma plimb, nu puteam sa dorm, ma macinau prea multe ganduri. Pare-se ca totusi mult prea multe ganduri. Am iesit imediat ce ai adormit. Si crede-ma, n-am fost nicaieri." am zis eu incercand sa o linistesc.
Dar Andrew se uita pe geam si am auzit "Ai grija!". Curioase, ne-am indreptat si noi spre bucatarie, uitandu-ne in strada, peste umarul lui Andrew.
Sus In jos
Danzel Luke Norman
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:07 am

-II Draki!zic eu si cazui la pamant
Patty ma ridica si ma tinea strans.Nu cred ca mai rezista mult.Kristin iesi grabita din casa il lua pe Drake in brate si il saruta.Nu prea imi dau seama daca a durat asa mult dar mie mi sa parut o vesnicie.
-Du-l in casa te rog Patty.zise Breno
Patty incuviinta din cap si am inceput sa mergem pana pe canapea.M-am asezat si am adormit la loc.In mintea mea eu auzeam discutiile de afara:
"De ce ne-ai tradat!Esti,pardon,erai cel mai bun prieten al meu.Danzel nu m-a tradat niciodata."
"Ooo te rog!Danzel nici macar n-a stiut ce face in ultimul timp."

Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:15 am

Inainte sa spun ceva Breno ma prinse de gulerul hainei si ma strangea de gat.
Avand in vedere ca era mai mic la inaltime am fost uimit si nu am ripostat.O meritam.
-Nu,Breno,zise Patty.
-Lasule!urla Breno dandu-mi drumul la guler.
Am hotarat ca nu eram bine-primit acolo asa ca am dat sa plec dar cineva ma apuca de maneca.
-Nu,Drake,zise Kristin peste vocea lui Breno care spunea jigniri la adresa mea.Nu pleca!
Danzel scoase capul pe usa mirosind a vin.
-Tradator si las si...urla Breno.
-Haideti in casa,cred ca ti-e frig,zise Kristin.
-...si incompetent,fricos...continua Breno sa urle in spatele lui Patty.
-Silencio!zise Patty privindu-l cu sprancenele ridicate pe Breno.I-ai zis destule.Relashio!

Ultima editare efectuata de catre Drake Hardy in Joi Dec 23, 2010 11:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Kristin Day
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:20 am

Am navalit pe usa direct in bratele lui Drake. "Unde ai plecat? Ce s-a intamplat? De ce ai plecat? Ce ai vazut cand m-ai atins? De ce te-ai intors?! Cine erau aceia?" Intrebarile navaleau, fara sa le pot opri. "Mi-ai lipsit." i-am soptit dupa ce s-au oprit intrebarile. "Si mie mi-ai lipsit" mi-a soptit el si m-a sarutat pe frunte. M-am desprins din bratele lui, l-am luat de mana si l-am tras in casa. Dar n-am apucat sa mergem prea mult. Andrew ne-a iesit inainte. "Poti sa ne lasi putin singur, te rog??" m-a intrebat el cu o voce calda. "Biiinee" am zis si i-am dat drumul lui Drake la mana. Probabil se vedea pe fata mea ca ma durea sa-i dau drumul acum. Dar i-am dat drumul si m-am indreptat spre casa. Patty se uitala Danzel cum doarme, iar Hoozuzz se uita pe geam la cei doi baieti. M-am apropiat de ea si i-am zis "Teoretic, el este baiatul pe care il iubesc si care teoretic ne-a tradat. Dar acum nu stiu ce se intampla." "Si cum il cheama?" a intrebat ea usor. "Drake. Si uneori pare sa fie unul."
Andrew sarise la gatul lui Drake. Am navalit pe usa strigand sa-i dea drumul, si la fel si Patty. "Haide in casa, cred ca ti-e frig." i-am zis eu si l-am luat de mana. Patty il facuse pe Andrew sa taca, iar Danzel iesise si el trezit de harmalaia din jur.
Sus In jos
Danzel Luke Norman
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:28 am

Era cea mai mare harmalaie din lume parca.Bautura ma lasase.Am iesit afara si i-am vazut pe cei doi duelanduse Patty si Kristin strigau ca doua disperate.
An intrat intre cei doi si am strigat:
-Protego!
O sfera aparu si acum cei doi nu se mai puteau lupta.
-Ce e cu voi?!strig eu.Patty adu o sticluta de suc de rasini de brad cat de repede poti!
Patty fugi in casa.
-Vreti duel?Va dau eu duel!Olfactivo Mortis!
Patty se intoarse si imi dadu sticluta.
-Nu.Dale-o la amandoi sa bea.zic eu

Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:34 am

Vraja lui Kristin ma orbise.
Am simtit ca cineva imi dadea sa beau ceva dar chiar atunci se auzi un strigat si vajaitul unor vraji care treceau pe langa mine.
Inca orb am transfigurat un perete care sa ne apere de vraji dar se auzi o bubuitura si peretele se darama.
Am simtit ca cineva isi indreapta bagheta spre ochii mei si murmura "Finite Incantatem".
Acum puteam din nou sa vad.
Cinci vrajitori aruncau vraji in toate partile.Dar ce vroiau?

Ultima editare efectuata de catre Drake Hardy in Joi Dec 23, 2010 11:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Danzel Luke Norman
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 11:43 am

OOC:sunt danzel

Daca postezi si tu!
POSTATI!
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 1:58 pm

Un vrajitor o luase pe Patty de par si altul il strange pe Danzel de gat.
Lui Breno ii revenise si lui vederea si acum isi dadea si el seama de ce se intamplase.
In mijlocul celor cinci vrajitori mai eram eu,Breno si Kristin care plangea.
-Nu ar fi trebuit sa va bagati,zise un vrajitor.Am venit dupa ea.
Si arata spre Kristin.
-Fetito,rase acesta.Nu stiu de unde ai aflat de Sfantul Intunecat dar sa stii ca l-am facut Tabu pentru ca il cautam.
-Datimi-l!zise alt vrajitor.Dati-mi Sfantul Intunecat si veti scapa.
-Nu-l avem,zise Breno hotarat.Nu stim nimic despre acest sfant.
-Atunci sa nu-i mai folositi numele!rase un alt vrajitor si vrajitorii Disparura.
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

Vârsta : 19

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 2:03 pm

OOC: introduceti-ma si pe mine pls

Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 2:11 pm

Cand sa intru inauntru am vazut o vrajitoare care mergea pe drum.
-As vrea sa va ajut,spuse ea.Stiu cate ceva despre Stiti-voi-ce.
-Bine,esti binevenita,am spus eu aruncandu-i lui Breno o privire intrebatoare.
Am intrat in sufrageria care nu mai avea acelasi farmec si nu aveam de gand sa iau parte la conversatia celorlalti si transfiguram diferite obiecte.
Cum intra Kristin in camera toti o privira toti curiosi si aceasta era rosie in obraji.
-Spune tot si nu omite nimic,zise Patty.
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 3:12 pm

Nu ma interesa despre ce era vorba. Contrar obiceiului, eu eram cel care nu vroia sa plece intr-o aventura. Harry ne spusese sa avem grija, insa noi facusem mai mult rau. Il uram pe tradatorul de Drake. Nu-mi mai pasa de nimic. As fi vrut sa plece cat mai departe si eram sigur ca la prima ocazie, il voi blestema atat de rau incat va merge in patru labe. Ii eram superior. Cunosteam mai multe vraji, aveam mai multa experienta in dueluri si el nu putea lupt decat prin transfigurari. Nu-mi pasa ce ar fi crezut ceilalti. Ce daca lui Kristin ii placea de el? Era un tradator si asa o sa fie mereu. Nu-mi pasa nici daca Patty ii ia apararea.
M-am uitat pe fereastra si am vazut o silueta cu gluga ce ma privea. Silueta imi facu un semn sa vin la ea, apoi arata spre acoperis. Putea fi o capcana, dar oricum vroiam sa ma duc. Am Aparut pe acoperis si am vazut silueta fara gluga. Era Harry!
-Nu m-ai ascultat, pustiule! imi spuse dezamagit.
-Ba am vrut, doar ca avem un tradator printre noi........
-Poftim? striga Harry.
-Exact! i-am raspuns.
-Pustiule, asculta: pericolul e mai mare ca niciodata si mai ales acum cand vrajitorii au aflat de voi......
Sus In jos
Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 4:16 pm

Priveam totul din exterior, cantarind cu atentie spusele fiecaruia dintre ei. Daca ar fi fost dupa mine, l.as fi dat imediat pe Drake afara din casa.. As fi fost de partea lui Andrew, dar bineinteles, acum nu conta parerea mea. Ei erau prieteni buni din copilarie, pe cand eu, eram acum mai mult o intrusa. O biata intrusa care nu facea nimic altceva decat sa cerseasca mila unor oameni de treaba.
Nu intelegeam mare lucru. Poate daca as fi fost complet atenta la discutia de ziua anterioara, din care prinsesem doar o frantura, as fi inteles mai bine lucrurile. Asa.. Nu stiam cum ii tradese Drake pe ceilalti, si prin urmare, nu stiam gravitatea lucrului pe care il savarsise.
Dupa o incaierare pe care o privisem pe geamul din camera principala, cu totii se reintoarsera in casa. Nu am fost atenta de la inceput la ceea ce vorbeau, deoarece nu consideram acesta un lucru cu mult prea bun simt. Stiam ca nu am dreptul sa ma bag in viata lor, insa cand am auzit cuvintele "Spune tot si nu omite nimic", toata atentia mea fu redirectionata intr.acolo.
"Ei bine", incepu fata cu bujori in obraji, "Sfantul Intunecat este un vrajitor practicant de Magie Neagra. Numele sau adevarat este Belightves si este originar din Emrayir. Legendele spun ca este un nebun, ce ucide vrajitoarele cu sange Mal, sau pe cele cu sange Semi.pur, in fiecare noapte, cand ceasul bate ora 12 fix."
Am observat cum Patty isi duse mana la gura.
"Eu.. Eu am fost de fata la una din crimele sale. Pana atunci, am crezut ca totul era doar o fantezie a parintilor, menita sa ii sperie pe copii obraznici.. Insa in seara aceea.. In seara aceea mi.am dat seama ca totul este adevarat", spuse Kristin ingrozita, lacrimile incepand sa.i curga pe obraji.
"Dar.. Cine a fost omorat de el? Pe cine ucisese in acea noapte?" intreba Danzel.
"Pe.. Pe mama mea", spuse fata incepand sa planga si mai tare.
Patty se ridicase si o lua in brate. Nu puteam sa cred.. Oare cum era sa iti vezi mama ucisa? Nu vroiam sa.mi imaginez. Ceea ce spuse fata imi dadu de gandit in legatura cu cearta mea cu parintii.
"Ce e ceea mai rau, e faptul ca, intr.o previziune de.a mea, am vazut cum Sfantul Intunecat se apropie de casa asta."
"Nu stiam ca ai previziuni", spuse Andrew care se intoarse in casa.
"Pai, este ceva ce v.am ascuns.. In ultimul timp am destul de multe asemenea viziuni."
Oare era adevarat? Oare trebuia sa.mi fac griji? Eu aveam sange Semi.pur.. Numai la gandul acesta m.am speriat..

OOC: Nu stiam ca OOC.uri tin loc de posturi RPG.. Nu credeam ca daca ai postat inaintea unui post cu OOC, ai voie sa.ti continui propriul post. Neutral
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:02 pm

OOC: Si eu se presupune ca sunt vrajitoarea Laughing?

Hoozuzz Z. Funtuzz
Anul II

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:10 pm

OOC: Ce vrajitoare?
Ce nu voi intelege niciodata: de ce bagati OOC.uri peste tot cand in regulament scrie clar "Nu exagerati cu OOC.urile".. Ce se mai respecta pe aici regulile Neutral
Sus In jos
Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:26 pm

OOC: nu stiu Laughing . Chestia e ca eu am si un RPG, nu numai OOC-ul.

-Asa, si ce imi pasa mie de Sfantul asta Intunecat? am spus.
-Ar trebui sa-ti pese, imi spuse Harry. Ar trebui fiindca prietenele tale sunt urmatoarele pe lista lui.
-Poftim? Patty si Kristin? Ce lista? Despre ce vorbesti?
-Chiar tu nu stii nimic? se uita mirat Harry la mine. Nu pot sa cred ca nu ai auzit niciodata de el. Asculta, Sfantul Intunecat este un vrajitor ce omoara vrajitoarele ce nu au Sange Pur la 12 fix, noaptea. Se credea ca e doar o legenda, el activase cu 20 de ani inaninte sa ma nasc eu. Problema e ca de 2 luni a revenit in "afaceri". Puterea lui e mai mare ca niciodata.
-Dar nu poate fi acelasi, daca zici ca a activat cu 20 de ani inainte sa te nasti tu. Ar trebui sa aiba cel putin 90 de ani.
-Normal ca nu e acelasi. Mostenirea lui a dainuit din nefericire.
-Si le cauta pe Patty, Kristin si fata aceea, Hoozuzz?
-Exact!
-Nu-l las sa le faca vreun rau! am strigat.
-Mai usor, pustiule! Asculta, nu trebuie sa te bagi in asta! E treaba Ministerului!
-Ministerul?! pufnii eu. Ce pot ei sa faca?
-Mai multe decat tine! Trebuie sa gasesti un loc sigur in care sa plecati.
-Bine, am inteles! Nu-l voi lasa pe acest "Jack Spintecatorul" sa imi omoare prietenii.
-Poftim?! Cine-i Jack Spintecatorul?
-Nu conteaza! am spus si m-am pregatit sa apar.
-Stai, pustiule, inainte sa pleci, promite-mi ca ne vedem diseara tot aici pe acoperis! Trebuie sa-ti mai spun ceva, dar nu am timp acum!
-Bine, iti promit! am spus si am Aparut in fata usii, dupa care am intrat in casa........

OOC2: Scuze ca nu am avansat cu povestea, dar vroiam sa arat de unde aflasem si eu chestia asta, etc. Very Happy
Sus In jos
Drake Nevermore
Anul VI

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:30 pm

Am ascultat povestea lui Kristin cu atentie desi transfigurasem diferite lucruri din camera.
"Am sange-mal m-am gandit eu".
Nu-mi pasa de vreun sfant nebun care ar fi incercat sa ma omoare(cred ca Breno ar incerca)ci imi pasa de faptul ca ceilalti nu mai vorbeau cu mine si ma vorbeau pe la spate.
"Omoara sau vei fi omorat" spuse o voce din mintea mea.Nu,nu trebuia sa-mi asum vreun risc.
Am iesit din camera hotarat sa-l tin sub observatie pe acest "Sfant".
Am intrat in camera mea si mi-am aprins Deluminatorul de care stiam doar eu si Breno.
In sfera de lumina se vedea un barbat acoperit cu gluga mangaindu-si bagheta pregatindu-se pentru urmatoare victima...Barbatul mergea grabit pe drumul din Pestera lui Godric aprope de casa lui Breno.
Am stins Delumintatorul gandindu-ma...Ce as fi putut sa fac daca ar veni aici?
Sus In jos
Rose Geller
Anul V

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:44 pm

OOC: Pls, ma bagati si pe mn Sad?

Andrew Breno
Wizard

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   Joi Dec 23, 2010 5:47 pm

Venise noaptea. Ceilalti se ingrijorasera pentru puritatea sangelui lor. Nu aveam pe nimeni cu Sange Pur in casa. Eu aveam Semi-Pur, Hoozuzz la fel, Kristin la fel, Patty era si ea tot Sange Semi-Pur. Nici Danzel nu facea exceptie, singurul Sange-Mal din casa fiind tradatorul. Ma gandeam ca si el vrea sa ma omoare. Am hotarat sa punem o garda, ce se va schimba la fiecare 4 ore. M-am certat cu tradator pentru cine face primul deoarece vroiam sa fiu singur cu Harry. Am reusit sa am castig de cauza cu fraza: "Asculta, e casa mea si eu decid ce se intampla aici! Asa ca ori ma asculti, ori te dau afara in blesteme!". El se aseza inapoi pe fotoliu. Ma miram ca nimeni nu imi spusese ceva. Danzel si Drake aveau sa doarma pe canapele, iar fetele in dormitoare. La ora 23:00 am iesit din casa si am Aparut pe acoperis. Harry era deja acolo.
-Se pare ca ai venit! spuse el ganditor, uitandu-se in capatul strazii.
-Normal! Deci, ce vroiai sa-mi spui?
Harry amana momentul uitandu-se la mine de parca ma vedea prima data.
-Stii de ce am ales sa stam pe acoperisul tau in seara asta?
-Presupun ca nu pentru romantismul pe care il ofera, am glumit eu.
-Nu, pustiule! Ai dreptate! spuse Harry si zambi amar. L-am ales pentru ca e cel mai bun loc de observatie posibil din intreg satul.
-Ai de gand sa-mi spui de ce m-ai chemat?
-Da. Asaza-te! Am aflat un secret.....un secret pe care nu ar trebui sa il stie nimeni.....
Dar Harry isi intrerupse povestea. In spatele nostru am auzit un "POC!" si le-am vazut pe cele 3 fete Aparand.......
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O iarna intunecata   

Sus In jos

O iarna intunecata
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dumbledore's Army :: Magical and muggle world :: Ministerul Magiei-
Mergi direct la: